SANATTAN

Bilsart, Video Sanat Üretimleri İçin Açık Çağrı Yaptı

Bilsart, yeni video çalışmasını tamamlaması adına 1 sanatçıya üretim desteği vermek üzere üçüncü ‘Açık Çağrı’ duyurusunu yaptı.

Katılım koşulları doğrultusunda video sanatı üzerine çalışan herkesi başvuru yapmaya davet eden Bilsart; bu çağrı ile Seçici Kurul’un değerlendirmeleri sonucu belirlenecek yeni bir video işine üretim desteği sağlayacak. Çalışma süresi sonucunda tamamlanan eser, Bilsart’ta Aralık 2024’te sergilenecek. Başvuru formu için vote.bilsart.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

40.000 TL tutarında üretim desteği sağlanacak seçilen projenin, Bilsart’ta sergilenmesinin ardından 1 edisyonu Bilsart Koleksiyonu’na dahil edilecek. Başvuru sahipleri, başvurusunun alındığına dair bilgilendirici e-mail alacaklar. Seçici Kurul, değerlendirme sürecinde sona kalan başvuru sahipleriyle 1 kereye mahsus yüz yüze ya da çevrimiçi görüşme talep edebilir. Seçilen başvuru sahibi e-mail ile bilgilendirilecek. Bilsart, sonucu instagram hesabı üzerinden de duyurulacak.

Katılım için aşağıda belirtilen başvuru koşullarına uygun olarak vote.bilsart.com adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve kaydetmeniz gerekmektedir. Başvurular bugün itibariyle yapılabilir. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2024’tür.

Bilsart, Video Sanat Üretimleri İçin Açık Çağrı Yaptı

Bilsart Seçici Kurulu:

Erdal İnci, Hülya Özdemir ve Ebru Yetişkin.

Başvuru Koşulları:

-Tek/çok kanallı video eserleri ve video eserler odağında diğer sanat pratiklerini (enstalasyon, performans, resim, heykel vb.) beraberinde barındırabilecek projeler için geçerlidir. İçerisinde hareketli görüntüye dair çalışma olmayan başvurular katılım koşulları gereğince değerlendirilmeyecektir.
-Başvuru sahibi, çalışmakta olduğu ve belirli bir aşamaya getirdiği video eserini anlatan dökümanlarla (video, görsel, yazı vb.) başvuruyu gerçekleştirmelidir.
-Türkiye’de yaşayan ve çalışan sanatçılar için geçerlidir.
-Başvuran kişi lisans mezunu olmalıdır.
-Kolektif sanatçı grupları başvuru yapabilir.
-Başvurular yalnızca vote.bilsart.com internet sitesi üzerindeki formla sağlanır. Eksik veya son başvuru tarihi sonrası herhangi bir yerden iletilen dökümanlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Meri İstiroti İle Sağlık Sektöründe Kadın Liderliğin ve Sanatın İş Hayatına Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu