ETKİNLİKLER

Bozlu Art Project Nişantaşı Fotoğraf Sergisi – İlgen Arzık ‘Gerçek Bir Hikaye’

Sanatçı İlgen Arzık, ilk kişisel sergisi  ‘Gerçek Bir Hikâye’ ile Bozlu Art Project’te.

Arzık, soyut dışavurumcu ve gerçeküstücü bir anlayışı buluşturduğu siyah- beyaz ağırlıklı yapıtlarında, çeşitli bilgi ve imaj kaynaklarını kendine çıkış noktası alıyor; uçucu dijital kültürün hegemonyası altındaki günümüz dünyasında, görüntü ve anlatının kendini türetebilme ve kalıcılık imkânlarını araştırıyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü çıkışlı Arzık, deneysel bir tavırla fotoğraf sanatının taşıdığı geleneksel karanlık oda baskı tekniklerini, ressamlığının da getirdiği alternatif üslûp ile harmanlıyor.

Sergi 24 Ekim -1 Aralık 2018 tarihleri arasında gezilebilir.

Açılış: 24 Ekim Çarşamba Saat: 19.00

Bozlu Art Project Nişantaşı
Teşvikiye Cad. 45/1 Nişantaşı İstanbul

Giriş ücretsizdir.

İLGEN ARZIK KİMDİR?
(1980, İskenderun) Marmara GSF Resim Bölümü (2002) lisans eğitimi ardından Mimar Sinan Üniversitesi Resim Heykel Müzeleri Derneği’nin düzenlediği Akbank 30’ncu Günümüz Sanatçıları sergisine katıldı. Bu etkinlikte ‘Başarı Ödülü’ alan sanatçı, 2012’de CDA Projects’te Başak Şenova küratörlüğünde düzenlenen ‘Siyah/White’ ve 2013’te yine Şenova imzasıyla Amerikan Hastanesi Operation Room Sanat Galerisi’nde düzenlenen ‘Bilimsel Sorgulamalar’ sergisine katıldı. 2012’de Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Black Sea Calling sanat projesi adına düzenlenen misafir sanatçı programına 2,5 ay için seçilen Arzık, bunu takiben aynı şehirdeki Ernest Hilger Galerisi’ndeki karma sergiye katıldı. 2014’te ise ODTÜ Sanat ’15 isimli karma sergide yer alırken, ertesi yıl ise Mamut Art Project’te izleyiciyle buluştu.2016’da Tüyap uluslararası sanat fuarında, Mahmut Wenda Koyuncu’nun küratörlüğünü yaptığı “kıyamet” sergisine katıldı. Son dönemde ‘Bayan Yanı’ Sanat Projesi ve Bozlu Art Project’te yapıtlarını sergileyen sanatçı, yaşamı ve çalışmalarını İstanbul Kadıköy’deki atölyesinde sürdürüyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı