RESİMSANATTAN

Buşra İncirkuş’un Portreleri Ve Renkleri İle Yüzleşin!

Buşra İncirkuş’un 3. kişisel resim sergisi “Countenance in Colors”, Ankara’da GaleriM Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Buşra İncirkuş’un 3. kişisel resim sergisinde yarı soyut yarı figüratif desen etkili çalışmalar yer alırken portrelerin izleyiciyle iletişimi dikkat çekiyor.

Galerinin sahibi sanatçı Meral Öztürk sergi hakkında şunları dile getirdi: “Portreler pastel ve monokrom tonlarında yapılmış ve tuvallerin büyük çoğunluğu renklerin zıtlığı ile izleyiciyi çeken bir etkiye sahip olmuştur” 

“Sanatın iyileştirici gücüne gönderme yapmak istedim”

Sanatçı Buşra İncirkuş sergisi ile ilgili şunları söyledi: “Bu sergimde renklerin karşıtlığı, uyumu, pastel etkileri ve desen ile birlikteliğini ele aldım. Portrelerin naifliği ve psikolojik ifadesinin izleyici ile bağ kurmasını istedim. Renklerin kıvrımlı ve hareketli yapısı, figürlerin sakin duruşlarıyla dönüşümsel bir gönderme yapmaktadır ve bu durum çalışmalarımda verilmek isteneni daha iyi ifade etmektedir. Sergimin hazırlığı pandemi sürecinde oldu fakat bu durum daha verimli çalışmamı sağladı. Kullandığım renkler ile sanatın iyileştirici gücüne gönderme yapmak istedim”

Buşra İncirkuş’un “Countenance in Colors” sergisi Ankara Armada Avm 1. Kat Alt Salon’da 08 – 15 Ocak 2021 tarihleri arasında hafta içi saat 10:00-20:00 arası ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu