ETKİNLİKLERSERGİ

Canvas Art Gallery Resim Sergisi – Bülent Aytaç “Resonant”

Bülent Aytaç’ın Resonant sergisi 12 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında Canvas Art Gallery Ankara’da sanatseverler ile buluşuyor.

Profesyonel resim hayatına 1999 tarihinden bu yana devam eden, pek çok karma sergide yer alan Bülent Aytaç, ikinci kişisel sergisi “Resonant” ile Canvas Art Gallery Ankara’da izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Sergide yer alan resimlere ilk bakıldığında sanatçının Vanitas üslubuna gönderme yaptığı dikkat çekiyor. Nesneleri sembolik anlamlarıyla kullanmasına karşın onlara metaforik bir anlam yükleyen Aytaç, üslubunu şu şekilde açıklıyor: Boş bir kase natürmortunu ele alalım. Aslında bu sadece bir kase değildir. Kase, hayatın akıp gitmekte, bitmekte, dolmakta, taşmakta olduğunu hatırlatır. Damlayan bir musluk da keza böyledir. Yaşamı hatırlatır. An ve an yitip giden zamandır…”

Sanatçı resimlerin konularında yarattığı üst anlamı fırçasına da taşır. Resimlerinde üst üste sayısız boya katmanlarını bir araya getirerek; titreşimli, yankılı, göz alıcı bir üslup oluşturmuş ve bunu sergiye adını veren “Resonant ” ile açıkça ifade etmiştir.

Sergideki en dikkat çekici eserlerden biri elinde mumla “İnsan arıyorum, insan,” diyen Diyojen tasviridir.

İzleyiciyi, yoğun fırça darbeleriyle ilk bakışta içine alan ve resimler karşısında düşünmeye iten  “Resonant” sergisi, 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergi her gün 11:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır.

Açılış:
12 Haziran 2020 Cuma
Saat: 18.00

Canvas Art Gallery Ankara
Barbaros Mah. İran Cad. Hayat Apt. 17/C
Kavaklıdere, ANKARA

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı