KİTAP

CARAVAGGIO’dan WARHOL’a, Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 50 Sanat Eseri

30 Saniyede Güzel Sanatlar

Lascaux Mağarası’nda ki tarih öncesinden kalma resimlerden günümüze, sanatçılar kendi eşsiz kişiliklerini eserleri yoluyla ortaya koydu. Bu bağlamda hayranlık duymak ve takdir etmek için pek çok harika sanat eseri sayılabilir. Peki ama nasıl oldu da sanat anlayışı Rönesans’ın klasik uyumundan Kübizme evrildi? Farklı eserleriyle sanata bakışımızı değiştiren pek çok öncü sanatçı hangi aşamalardan geçti? Daha da önemlisi, sanata bakışımızı değiştiren eserlere göz atarken hangilerinden başlamak gerekiyor?

30 Saniyede Güzel Sanatlar, bu soruların yanıtını vermeye çalışıyor. Kitapta Batı sanatının her biriken dişartlarına göre açıklanmış dönemlerini yedi bölüm altında örneklendiren 50 şaheser sunuluyor. Tam sayfa illüstrasyonların yanısıra takdim edilen 3 saniyede taslak bölümleri, resim ve heykelleri tanıtıyor. Tabii eserlerin sanat tarihine yaptığı katkı da en dolaysız yoluyla anlatılıyor.

Leonardo da Vinci’den Picasso’ya, Michelangelo’dan Monet’ye kadar birbirinden değerli sanatçıların dünyaca ünlü eserlerini konu edinen bu kitap müthiş bir bilgi hazinesi sunarken, sanatseverlerin başucundan ayıramayacağı referans kitabı olacak.

Gerek özel fırça darbeleri, gerek materyallerin yenilikçi biçimde kullanımı, gerekse en bariz biçimiyle otoportrelerde görülen gerçekçilik yoluyla olsun, sanatçı ile sanat eseri arasında kurulan dolaysız bağı bir kez daha görmek isteyen sanatseverler için…

30 Saniyede Güzel Sanatlar ile dünyanın en önemli sanat galerilerin de benzersiz bir tura çıkmaya hazır olun.

Bu kitaba KitapDevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/sanat/30-saniyede-guzel-sanatlar-caravaggiodan-warhola-dunyaya-bakisimizi-degistiren-50-sanat-eseri-lee-beard/
Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı