ETKİNLİKLER

Caz Konseri | İKSV ‘Mehmet İkiz’

Caz müziğin ödüllü ismi Mehmet İkiz kuzeyden tınılarla Salon’da

10 Şubat Çarşamba, Konser: 21.30

Küçük yaşta mutfak aletleriyle çaldığı Çaykovski senfonileri ile bir deha olacağının sinyallerini veren Mehmet İkiz, üç yaşındayken ailesiyle birlikte Stokholm’e yerleşti. Stokholm Müzik Konservatuvarı’nda Afro-Amerikan Müziği alanında aldığı eğitimin ardından İsveç Kraliyet Müzik Akademisi tarafından iki kez perküsyon, bir kez caz alanlarında ödüllendirildi. 2002 yılında Stockholm Jazz Records’ı kurarak ilk albümü Checking In’i ve ardından gelen Zoetic Session‘ı kendi plak şirketi üzerinden piyasaya sürdü. Justo Almario, Eldad Tarmu, David Ornette Cherry, Jon Heard, Sal Marquez, Bernt Rosengren, Gunnar Bergsten, Ralph “Buzzy” Jones, Roberto Miranda, Esiyet Esiyet, Jon Davis, Jon Martin, İlhan Erşahin, Phil Ranelin, Riner Scivally, Javier Vergara, Jonas Kullhammar, Lars Sjösten, Mattias Stahl, Jonas Östholm, İmer Demirer, Tuna Ötenel ve daha pek çok müzisyen ile aynı sahneyi paylaştı. Dinleyenlere “İkiz’in yaratım gücü ve duayenliğinden etkilendiğim kadar hiçbirinden etkilenmedim” dedirtecek kadar etkili bir müzik yapan Mehmet İkiz, yeni albümü Zoetic Session’ın ardından biraz caz, biraz afro-funk, biraz da pop, ama aslen tambir bateri ziyafetiyle dinleyiciyi hipnotize etmeye geliyor.

Afro-Amerikan müziğin en ince detaylarının sahneden dinleyiciye ulaşacağı 10 Şubat Çarşamba gecesi 21.30’da gerçekleşecek Salon konserinde Mehmet İkiz’e (davul, perküsyon), Jonne Bentlöv (trompet, elektronik) ve Joel Lyssarides (synthesizer) eşlik edecek.

Konserin biletleri, oturmalı 40 TL, ayakta 30 TL, öğrenci 25 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı