SANATTANTİYATRO

Çiğdem Tunç Tiyatrosu’ndan ‘Binbir Gece Masalları’

Çiğdem Tunç Tiyatrosu’nun yeni oyunu ‘Binbir Gece Masalları’nın galası Sahne Maslak’ta gerçekleşti.

Çiğdem Tunç‘un ‘Şehrazat’ karakterini canlandırdığı, kostümlerini usta modacı Yıldırım Mayruk‘un hazırladığı oyunun galasına iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de katıldı. Galaya Meral Konrat, Engin Çağlar, Anta Toros, Nevra Serezli, Murat Evgin, Şaylan Akmen, Sevtap Çapan, Ayşen inci, Ece Gürsel, Tuğba Özay, Sibel Gökçe, Hazım Körmükçü, Neslihan Yargıcı, Abdullah Şahin, Yalçın Özden, Betül Cüreklibatır, Kaan Cüreklibatır,Parla Şenol, Ruhsar Öcal, Binnaz Ergin, Ayşe Filiz Küpeli, Erdal Kömürcü, Nami Esatgil katılan isimlerdi.

Çiğdem Tunç uzun yıllar birlikte çalıştığı arkadaşı Mehmet Ali Erbil‘i unutmadı. Oyunda bir koltuk Mehmet Ali Erbil için boş bırakıldı. Çiğdem Tunç, ‘Mehmet Ali iyileşip gelene kadar bu koltuk hep boş kalacak’ dedi.

Eray Yasin Işık tarafından yazılan oyununda Çiğdem Tunç ve Ergün Demir‘in yanı sıra Sema Aras, Abidin Yerebakan, Deniz Salman, Alper Çorumluoğlu, Soykan Kişioğlu, Ezgi Küçük, Savaş Özkartal, Derya Yıldız, Gökmen Göçbeyli, Gülben Başer, Tunahan Çilingir ve Balca Aydoğdu rol alıyor. Müziklerde ise Nida Şan‘ın imzası var.

Haber – Fotoğraf:  Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu