SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

“Çıplak Vatandaşlar” sahnelerde!

Herkesin Merakla Beklediği Oyun “Perde” Dedi.

Laçin Ceylan‘ın yönettiği “Çıplak Vatandaşlar” provaları başladığı anda ilgi odağı olmuştu. Ve beklenen oyun Uniq Hall’de seyirci ile buluştu. İsminden kaynaklı ilgi odağı olan oyun, aslında insanların zorluklar karşısında yaşadıkları sıkıntıları kendine özgü bir dille anlatıyor. Dansın ve müziğin olduğu oyun konusuyla da çok etkileyici bir hikâyeye sahip. İngiltere’de geçen hikayenin yazarı Simon Beafoy çevirmeni Şükran Yücel.

Oyunun ilk gösteriminde sanatçıların ilgisi yoğundu. Oyuna, Tamer Levent, Suna Keskin, Serpil Tamur, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Erdil Yaşaroğlu, Dilek Türker, Selen Uçer, Emir Ersoy, Zerrn Arbaş, Yasemin Çonka, Özgür çevik, Burcu Özberk, Kadir Doğulu gelenler arasındaydı.

Oyun Hakkında

Özelleştirildiği için kapanan Sheffield çelik fabrikası çalışanları artık işsizdir. Yıllarını mesleklerine vermiş bu deneyimli işçiler, geçinemez hale gelirler. İçlerinden Gaz’in aklına bir fikir gelir. Şehirdeki kadınların genç erkek striptizcilere gösterdiği büyük ilgi, Gaz’i ve diğer işsiz arkadaşlarını da yanına alarak striptiz dünyasına adım atmaya ve para kazanmaya iter. Başaramazlarsa Gaz, oğlunu bir daha göremeyecek, arkadaşlarıysa tek umutlarını kaybedeceklerdir. Çelik Striptizciler’i böyle kurarlar. Ancak striptiz nasıl yapılır hiçbir fikirleri yoktur. Üstelik rekabet büyüktür ve bilmedikleri bu yolda başlarına gelmedik kalmaz. Gösteri günü hızla yaklaşmaktadır.

Simon Beaufoy’un kaleme aldığı Cansel Elçin ve Reha Özcan başrollerini üstlendiği oyun da yönetmen Laçin Ceylan imzası bulunuyor. Çıplak Vatandaşlar tiyatro oyunun da Cansel Elçin ve Reha Özcan’ın yanı sıra ; Erdal Uğurlu, Alican Altun, Bedir Bedir, Sedat Mert, Yusuf Vardar, Suna Yıldızoğlu, Dilşad Çelebi, Burcu Görek, Adıhan Şentürk, Süleyman Arda Eminçe, Nur Dilara Gül, Ebru Sarıtaş, Oğuz Edis ve Muharrem Fındıcak rol almaktadır.

Kadro:

Cansel Elçin, Reha Özcan, Erdal Uğurlu, Alican Altun, Bedir Bedir, Sedat Mert
Yusuf Vardar, Suna Yıldızoğlu, Dilşad Çelebi, Burcu Görek, Adıhan Şentürk, Süleyman Arda Eminçe, Nur Dilara Gül, Ebru Sarıtaş, Muharrem Fındıcak, Oğuz Edis

Yönetmen Yardımcıları
Adıhan Şentürk, Hasan Ali Yıldırım, Oğuz Edis

Gelecek Program

30.10.2019 Çarşamba / 20:30 Uniq Hall / İstanbul

08.11.2019 Cuma / 20:30 Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi / İstanbul

11.11.2019 Pazartesi / 20:30 Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu / İzmir

12.11.2019 Salı / 20:00 MEB Şura Salonu / Ankara

14.11.2019 Perşembe / 20:30 Caddebostan Kültür Merkezi / İstanbul

28.11.2019 Perşembe / 20:30 Mall of İstanbul MOİ Sahne / İstanbul

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı