ETKİNLİKLERSERGİ

Corpus Galeri Karma Resim Sergisi – ‘Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk’

Corpus Galeri, “Doğuyorum  / Lirik Bir Yolculuk” isimli sergiye 25 Mayıs – 10 Temmuz 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

İsmail Tetikçi, Kadir Ablak, Mustafa Albayrak, Musa Güney veTolga Boztoprak‘ın bir araya gelerek görsel sanatlar alanında kolektif bilinci hem yaygınlaştırmak hem de ortak paydalarda buluşarak ressamca yaşanılmaya çalışılan resim sevdasını yaşatma güdüsü taşıyanDoğuyorum Sanat Grubu”, Mehmet Demir küratörlüğünde Corpus Galeri‘de Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk isimli sergiyle 25 Mayıs – 10 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Mustafa Orkun Müftüoğlu, Doğuyorum Sanat Grubu hakkında;
“Sanatçının sanat yapma arzusu ve doğayla olan iletişimi varoluşunun en temel sebebidir. Bu var olma inancı, sanat nesnesi olarak ortaya çıkar. “Doğu-Yorum”  birlikteliği bu var olma arzusunu, sanat nesnesi olarak tuvallerinde ortaya koyar. Bu tuvaller, aynı tema ya da kavram birlikteliğinin bir sonucu olarak göstermez kendini. Bunlar, aynı kültür ve ortamda yeşermenin getirdiği birlikteliğin ifadeleridir denebilir.”  ifadelerini kullandı.

Corpus Galeri
Mustafa Albayrak, Bilinmeyen Öyküler, TÜAB, 145X155 cm, 2020

İsmail Tetikçi‘nin resimlerinde hayatı, doğayı ve insanın zavallı yalnızlığının haykırışını duyarken Kadir Ablak‘ın çalışmalarında yaşamsal sorgulamalarla karşı karşıya kalıyor izleyici; Mustafa Albayrak‘ın çalışmalarında mekân ve insan bütünleşip Musa Güney‘in yapıtlarında ise doğa adeta metamorfoz geçirmekte iken Tolga Boztoprak‘ın eserlerinde ise insana yeni bir doğa teklifi sunulduğunu izleyici fark etmektedir.

Corpus Galeri
Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
Astoria, No:127/ B2-03
Şişli – İstanbul

Sergiyi pazartesiden cumaya kadar saat 12.00 – 19.00 saat aralığında ziyaret edebilirsiniz.
Giriş ücretsizdir.

Corpus Galeri
Kadir Ablak, Bir Metropolün Anatomisi, 70×70 cm, T.ü.Y.B. , 2021
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı