KENT & MİMARİ

Dekorasyonda Fonksiyonellik ve Estetik Dengesi

Alanında çok başarılı projelere imza atan İç Mimar Esra Kazmirci meslek hayatını, projelerinde önem verdiği detayları ve dekorasyon trendlerini MAG Dekorasyon’a özel verdiği röportajında anlattı.

Dekorasyon trendlerini yakından takip ettiğini söyleyen Esra Kazmirci “Takip ederim ama ” moda kurbanı ” olmadan… Moda zaman içerisinde değişiklik gösterse de yarattığımız mekânların zamansız olmasına ve mekânlara uygun olan unsurlar ile döşenmesine özen gösteriyoruz. Bazen küçük dokunuşlarla bile büyük değişimler yaratabiliyorsunuz. Sanatsal bir bakış açısı ile estetik kaygısını göz önünde bulundurarak tasarımlara yön vermeye çalışmayı da unutmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

Mimari çizgilerin özgür ve dinamik olması gerektiğini sözlerine ekleyen Kazmirci “Mekanı kullanacak kişinin hayat tarzı ve öncelikleri önemlidir. Sizinle çalışıyorsa muhtemelen sizi kendi tarzına yakın bulduğu içindir. Her müşterinin memnuniyeti farklıdır. Müşterinin potansiyel beklentileri dikkate alınarak tasarlanmış mekanların müşterinin ruh halini, psikolojisini, hatta kimliğini olumlu yönde etkilemesini bekleriz. Özellikle ev projelerinde zaman zaman psikolog ya da danışman rolünü üstlendiğimiz olur” dedi.

Başarılı Mimar Ufuk Bahar’ınkapak konuğu olduğu MAG Dekorasyon, renkli ve canlı atmosferler oluşturmanızı sağlayacak, yazın ışığını evinize yansıtacak önerileri alanında uzman bir çok ismi buluşturan dopdolu sayfaları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı