SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

Donald Trump’ın Katıldığı Gala Programı

Çiğdem Tunç Tiyatrosu yapımı, Seksenler Dizisinden tanıdığımız Eray Yasin Işık’ın yazdığı, Çiğdem Tunç’un yönettiği ” 3+1 Zombili” oyunun gala gösterimi ünlü konukların katılımı ile Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Gala gösterimine Aydan Şener, Seyyal Taner, Esin Yağmurdereli, Süheyl Uygur, Şebnem Schaffer, Murat Parasayar, Bora Gencer, Nida Şan, Neşe Aksoy, Mujgan Agrali, Nesli Özsoy, Sibel Gökçe, Mine Koşan, Devlet Demir, Binnaz Ergin, Bedia Ener katılan konuklardı.

Gala gösteriminin sürprizi Donald Trump’ın korumalarıyla aniden oyun salonunda ortaya çıkmasıydı. Başarılı komedyen ve oyuncu Yavuz Seçkin galaya özel Trump tiplemesi ile neşe kattı. Yavuz Seçkin “en çok istediğim Trump’a Kırmızı-Beyaz çektirmekti” dedi ve seyirci ile Kırmızı-Beyaz diye tempo tutular.

Çiğdem Tunç Tiyatrosu gala gösteriminde izleyicilere çeşitli hediyeler getirmesi çağrısında bulunmuştu. Oyun öncesi yılbaşı ağacı altında toplanan hediyeler, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak.

OYUN ÖZETİ

Hilmi Bey Apartmanı Daire 3’de beş hanımdan oluşan kendi halinde bir aile yaşamaktaydı. Ailenin reisi Nur, hem evde kalmış ablasından, hem iki aklı bir karış havada kızlarından, hem de demans hastası 94 yaşındaki annesi Refiya hanımın geçiminden sorumluydu. Zira ablası Deli Peri hala hayal peşinde koşmakta ve evin sorumluluklarını üstlenmemektedir. Ev sahibi Obsesif Dr. Hilmi Bey mütemadiyen aileyi sıkıştırmakta ve mütemadiyen kira paralarını istemektedir. Allahtan evin genç kızına sevdalı Anadolu delikanlısı apartman görevlisi Satılmış Efendi vardır da, zor anlarda aileye kol kanat germektedir.
O gece Peri’nin çok önemli bir tiyatro ödülünü almak üzere gittiği ödül töreninden sonra işler karabasana dönüşecektir. Zira Deli Peri’nin ödülünü elinden aldığı ünlü aktör Şevki Baltuğ piyasaya çıkacak ve ortalığın altına üstüne getirecektir. Şevki, demlenmeyi seven bir adam olup içmemesi gereken bir ilacı yanlışlıkla içtikten sonra düşüp oracıkta kalacak ve zombi olarak geri dönecektir. Haliyle Hilmi Bey apartmanında bir dizi korku komik olayların yaşanmasına neden olacaktır.

Yazar: Eray Yasin Işık
Yöneten: Çiğdem Tunç
Yönetmen Yardımcıları: Ezgi Küçük – Savaş Özkartal
Oyuncular: Çiğdem Tunç – Levent Sülün – Özkan Ayalp – Sema Aras – Deniz Salman – Deniz Değirmenci- Alper Çorumluoğlu – Soykan Kişioğlu – Ezgi Küçük – Savaş Özkartal – Balca Aydoğdu
Kostüm: Şinasi Günaydın – Jadore
Afiş Fotoğrafı ve Tasarımı: Şahin Tuhan
Müzik: Nida Şan
Dekor ve Sahne Tasarım: Cihan Aşar

Gelecek Program

14 Aralık 2019 Saat: 20.30 Bergama Kültür Merkezi Salonu
18 Aralık 2019 Saat: 20.00 Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu

 Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu