FOTOĞRAFSANATTAN

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Nikos Economopoulos Boğaziçi’ne geliyor

Magnum Fotoğraf Ajansı fotoğrafçılarından, dünyaca ünlü sokak fotoğrafçısı Nikos Economopoulos, 20-30 Ekim tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Tekfen Holding desteğiyle, “Boğaziçi Chronicles”ın konuğu olarak bir fotoğraf atölyesi düzenleyecek. Ünlü fotoğrafçı ile çalışmak isteyenlerin ücretsiz olarak katılabileceği atölye için son başvuru tarihi 25 Eylül.

Boğaziçi Üniversitesi’nin uluslararası misafir programı olan ve bugüne kadar akademisyen ve yazar Susan Buck-Morss, yapımcı ve fotoğrafçı Akram Zaatari, besteci Juliana Hodkinson, edebiyat kuramcısı Michael Hardt, yazar Amitav Ghosh, yazar Alberto Manguel, aktivist ikilisi The Yes Men, antropolog Michael Taussig, gazeteci ve yönetmen Jocelyne Saab ile oyuncu ve yazar E. Sevgi Özdamar gibi dünyaca ünlü kültür sanat insanlarını konuk etmiş olan “Boğaziçi Chronicles” kapsamında yapılacak atölyede Nikos Economopoulos, katılımcılara fotoğraf üzerine deneyimlerini aktaracak; katılımcılarla uygulamalı fotoğraf dersleri yapacak.

İlk buluşmada Economopoulos, atölyeden kişiye özel maksimum verimi sağlamak amacıyla katılımcıların fotoğraf portfolyolarını gözden geçirerek tavsiyelerde bulunacak. Şehri keşifleri esnasında ilgilendikleri kareleri çekmeleri beklenen katılımcılar, atölye esnasında her gün saat 12.00-15.00 arası bir araya gelip çektikleri şehir fotoğraflarının arasından en iyi fotoğraflarını seçecekler. Ücretsiz olarak gerçekleşecek olan atölyeye katılmak için adayların 25 Eylül 2019 saat 17:00’ye kadar başvuru formunu doldurması ve en iyi 20 fotoğraflarından oluşan portfolyolarını bogaziccichronicles@boun.edu.tr adresine yollamaları gerekiyor. Nikos Economopoulos tarafından yapılan değerlendirme sonucunda atölyeye katılmaya hak kazananlar 10 Ekim 2019’da ilan edilecek.

Atölye hakkında daha fazla bilgi için: https://www.ontheroad.gr/

Atölyeye başvuru formu: http://bit.ly/BC-NE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu