ETKİNLİKLERSERGİ

Ekavart Gallery Karma Sergi – EKAV-ARTIST New Generation 6, “Pandemi’nin Kutusu”

EKAV / Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 28. yılında, üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor.
Bu yıl altıncısı düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 6” sergisini “Pandemi’nin Kutusu” ismi altında genç sanatçıları bir araya getirerek sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Her biri alanında geleceğin önemli bir sanatçısı olma yolunda, her şart ve koşulda üreterek ilerleyen 23 yeni nesil sanatçının yapıtlarından oluşan serginin küratörlüğünü bu yıl Sezin Aksoy üstleniyor. Serginin ismi Yunan mitolojisinden bildiğimiz Pandora’nın, babası Zeus’dan düğün hediyesi olarak aldığı, kutunun ismini çağrıştırıyor. Bize efsanenin derinliklerini günümüzün şartları içinde düşündürtüyor. Pandora tüm mutluluğuna rağmen açması yasaklanan kutuyu merakına yenilerek açtığında; içinden Nyx’in yarattığı- hastalık, şiddet, yalan, hile, felaket, korkunç bir çığlıkla çıkmış. Pandora ürkerek  güçlükle kapattığı kutusuna bilmeden insanlığa tek iyi gelebilecek umut aydınlığını kilitlemiş. Altın Çağ bu olaydan sonra değişmiştir.

Bizim de içinde bulunduğumuz çağda unuttuğumuz bu aydınlık yanımızı, başarılı çalışmaları ve özgün tarzlarıyla umut vadeden 23 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 6, Pandemi’nin Kutusu” sergisinde Büşra Kölmük, Ceyhun Topçu, Dilara Mataracı, Dora Özyurt, Doruk Paksoy, Ecem Yılmaz, Elara Esmer, Elif Işık, Emrah Önal, Fatma Avcılar, Handan Akarsu, Kaan Saatçi, Karis Deniz Kara, Muzaffer Tuncer, Özge Kahraman, Özge Tan, Rana Balcı Ülker, Sefa Karakuş, Sesil Beatris Kalaycıyan, Sevda Alat, Sezer Arıcı, Şafak Yükseler, Şerife Gül Çakmak’ın çalışmalarına yer vererek kutuda kalmış Elpis, “umudu” izleyicilere hatırlatıyor.

13 Ekim Salı günü açılacak sergi 20 Kasım 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Açılış: 13 Ekim Salı, 15:00-20:00

Ekavart Gallery
The Ritz Carlton Hotel Süzer Plaza No: 15
Gümüşsuyu / İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı