ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Endless Art Taksim’de Ocak Ayı Tiyatro Programı

Endless Art Taksim, yoğun oyun takvimi ile Ocak ayında sanat tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Ocak ayında, seyircilere zengin bir tiyatro yelpazesi sunan Endless Art Taksim, sanat tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Ocak ayı boyunca izleyicilerle buluşturulacak oyunlar arasında “Hücre Kasabası”, “Mavi Müzikhol”, “Boş Şehir”, “Striptiz”, “Suç Makinesi”, “Etik Nedir?”, “Avaz Performance Art”, “Anx”, “Bir Adamla İlişkiler”, “Neden Yazar Olamadım?”, “Moskova’da Bir Gece” ve “Can” gibi çeşitli temalara sahip yapımlar yer alıyor. Tiyatro tutkunları için, Endless Art Taksim, unutulmaz bir sahne sanatları serüveni yaşatma vaadiyle, Ocak ayını keyifli bir şekilde geçirmek isteyenleri bekliyor.

Sanatın İnceliklerinin Sahnelendiği Heyecan Verici Oyunlar

5 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da, “Hücre Kasabası” adlı oyun, trajedi ve dramın yanı sıra deneysel ve absürd öğeleriyle sahneye çıkıyor. Performansın arkasındaki yaratıcı güç ise oyuncu, yazar ve yönetmen Özlem Dede ile birlikte oyuncu ve ışık tasarımıyla Yunus Emre Şahin’e ait. Sanatseverleri derin duygusal bir deneyime davet eden oyun, Özlem Dede ve Yunus Emre Şahin’in yeteneklerini bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz bir tiyatro deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Trajedi ve dramın işlendiği “Mavi Müzikhol” oyunu, 6 Ocak, 12 Ocak ve 21 Ocak tarihlerinde akşam saat 20.30’da sahnelenecek. Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz’ın başrollerini üstlendiği gösteride, Elçin Gürler’in kaleme aldığı hikâye, Muharrem Uğurlu’nun yönetmenliği ile izleyiciyle buluşacak.

Dejan Dukovski imzalı “Boş Şehir” adlı trajedi ve dram oyunu, 9 Ocak ve 20 Ocak tarihlerinde akşam saat 20.30’da seyirciyle buluşacak. Oyunun başrollerinde Tufan Öztürk ve Oğuzcan Doğan yer alırken, yönetmenlik koltuğunda Ömer Duran, seyircilere duygusal bir yolculuk vaat ediyor.

Deneysel ve absürd öğeleriyle zenginleşmiş, komedi türündeki tek perdelik bir oyun olan “Striptiz”, 10 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da seyirciyle buluşacak. Oyunun başrollerinde İlayda Mine Çopur, Sedef Çalışır ve Can Çelik yer alıyor. Oyunun yazarlığını Slawomir Mrozek üstlenirken, yönetmen koltuğunda Lütfi Can Bulut oturuyor. İlayda Mine Çopur ise yapımcılığını üstlendiği gösteriyi izleyicilere sunmanın heyecanını yaşıyor.

Etkileyici bir sahne performansı sunmaya hazırlanan “Moskova’da Bir Gece”, 27 Ocak Cumartesi akşamı saat 20.30’da tüm trajedi ve dramıyla seyirciyle buluşacak. Oyuncu kadrosunda Alican Kaçmaz, Ayşe Gökçe Gökçay, Dicle Zilan Toğal, Enes Karaçay ve Canberk Yapıcı’nın yer aldığı gösteri, izleyicilere unutulmaz bir gece vaat ediyor. Yazarlığını Canberk Yapıcı’nın, yönetmenliğini ise Onur Somay’ın üstlendiği oyun, Moskova’da geçen bir gecenin dram ve trajedisiyle izleyicilere duygusal bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Tek Kişilik Oyunların Özgün Deneyimi Endless Art Taksim Sahnesi’nde

13 Ocak Cumartesi akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek olan “Avaz Performance Art”, performans sanatçısı Birim Ömer Erol’un yönetiminde, duygusal bir yolculuğa çıkma fırsatı sunuyor. Gösteride, sanatçı ve izleyici, dış dünyadan koparak kendi iç dünyalarını keşfettikleri benzersiz bir deneyime tanıklık edecekler. Birim Ömer Erol’un sanatsal vizyonuyla şekillenen performans, izleyicilere derin duygusal katmanlar ve düşünsel bir keşif vaat ediyor.

Trajedi ve dram öğelerini içinde barındıran özel bir tiyatro deneyimi sunan “Suç Makinesi”, 14 Ocak Pazar akşamı saat 20.30’da sahnelenecek. Oyuncu ve yazar Burak Uyanık’ın kaleme aldığı tek kişilik performansta, hapishaneden kaçan ve boş bir tiyatro salonuna sığınan sanatçı Andre’nin derinlemesine ve etkileyici hikayesi izleyicilere aktarılıyor.

17 Ocak Çarşamba akşamı saat 21.00’da sahne alacak “Etik Nedir?”, trajedi ve dram türündeki tek perdelik bir oyun olarak seyircilere kendine özgü bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Oyuncu Ahmet Akın Canalioğlu’nun başrolünde yer aldığı etkileyici performansın yazarlığını ve yönetmenliğini Gökhan Erarslan üstleniyor. Oyun, seyircilere ilginç bir etkileşim fırsatı sunarak karakterin kararlarını izleyiciyle birlikte şekillendirmesine olanak tanıyor.

19 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da sahnelenecek “Anx” adlı tek kişilik deneysel ve absürd gösteri, Can Özmen’in yaratıcılığı ile hayat buluyor. Anıların izinden giden 5 farklı figürü performatif bir şovla sunan etkinlikte, Can Özmen’in yazı ve yönetmenlik yetenekleri öne çıkarken, Pınar Bektaş ışık tasarımında ve Cemre Su Salur da hem yönetmenlik hem hareket tasarımında destek sağlıyor.

M. Tevfik Urgancıoğlu’nun yazarlığını ve oyunculuğunu üstlendiği tek kişilik “Bir Adamla İlişkiler”, 24 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da izleyicilerle buluşuyor. Eşsiz performans, seyirciyi içine çeken doğaçlama interaktif bir deneyime davet ediyor. Seyirci ile birlikte şekillenen gösteri, birbirinden farklı formatlardaki eğlenceli oyunları içeriyor ve izleyicilere her geceyi kendi özelinde biricik kılma fırsatı sunuyor.

26 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da izleyiciyle buluşacak olan “Neden Yazar Olamadım?”, trajedi ve dram türündeki tek kişilik oyun olarak sahne alacak. Etkileyici performansta hem oyuncu hem de yazar olarak karşımıza çıkan Arzu Çetinkaya, seyirciyi kendi içsel yolculuğuna davet edecek. Oyunun yönetmenlik koltuklarında ise Adil Arslan ve Esra Ergün bulunuyor, yetenekli ekip izleyicilere unutulmaz bir tek perdelik tiyatro deneyimi yaşatmak için sahnede olacak.

28 Ocak Pazar akşamı saat 19.00’da sahnelenecek olan “Can”, yazan ve yöneten Ali Yörükoğlu tarafından özgün bir bakış açısıyla hayata geçiriliyor. Kays Aykut’un başrolde yer aldığı oyun, şiirsel bir dil ve fraktal bir kurguyla örülerek izleyicilere sunuluyor. Ali Yörükoğlu’nun sevgi dolu bir benlikle canlandırdığı yapıt, seyircilere derin bir duygu deneyimi yaşatmayı hedefleyen özel bir performans olarak dikkat çekiyor.

Gecenin Karanlığı Da Şarkı Söyler – Emine Çavuş yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu