Genel

“Eşitlik için” Grafik Tasarım Yarışması

“Ayrımcılık” teması üzerine düzenlenen grafik tasarım yarışması “Haklar Eşittir Eşitlik Haktır” sözüyle yola çıkan “İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası’nın bir parçası.

Eşit Haklar İçin İzleme Derneği, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği ve Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği ortaklığında yürütülen kampanya projesi, hak temelli bir eşitlik anlayışının toplum tarafından içselleştirilmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında düzenlenen ve ayrımcılıkla mücadelede sanatın dönüştürücü gücünden beslenmeyi öngören grafik tasarım yarışması, Türkiye’de insan hakları aktivizminin devamlılığını ve  hak temelli sivil topluma duyulan ilginin artmasını amaçlıyor.

“Ayrımcılık” teması üzerine düzenlenen grafik tasarım yarışması “Haklar Eşittir Eşitlik Haktır” sözüyle yola çıkan “İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası”nın bir parçası. Yarışma, ağırlıklı olarak gençlerin, öğrencilerin, sanatçıların, tasarımcıların ve konuya ilgi duyan herkesin katılımını bekliyor. Ödül kazanan afişler, kampanya finali olarak tasarlanan Eşit Haklar Festivali’nde izleyici ile paylaşılacak.

*Yarışmaya katılacak tasarımlar ırkçılık, din ve inanç ayrımcılığı, cinsiyet ayrımcılığı, engellilere yönelik ayrımcılık, göçmenlere yönelik ayrımcılık, nefret söylemi, dil ayrımcılığı vb. konularda tekli ayrımcılık üzerine eğilebileceği gibi çoklu ayrımcılık içeren konuları da ele alabilir.

**Ana sloganımız “Haklar Eşittir Eşitlik Haktır”. ( Bu ana sloganın dışında ayrımcılığın alt başlıklarına yönelik olarak şu sloganları da kullanabilirsiniz: “Cinsiyetler Farklı Haklar Eşit”, “İnançlar Farklı Haklar Eşit”, “Aşklar Farklı Haklar Eşit”, “Irklar Farklı Haklar Eşit”, “Bedenler Farklı Haklar Eşit”, “Renkler Farklı Haklar Eşit”, “Yaşlar Farklı Haklar Eşit”, “Diller Farklı haklar Eşit”)

***“İnsan Haklarına Eşit Erişim Kampanyası”, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları Avrupa Aracı (DİHAA) tarafından desteklenmektedir.

Başvuru formu (2020)

Başvuru koşulları 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu