ETKİNLİKLER

FanzineIST Festival – Zine Fest Of Istanbul 2016

22-23-24 Nisan 2016‘da gerçekleşecek olan FanzineIST Festival, yurtiçi ve yurtdışından “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan +90 fanzinin* (fotokopi dergi) dahil olduğu bir bağımsız yayınlar buluşmasıdır.

Tasarım Atölyesi Kadıköy, Neverland Hostel, Peyote ve Arkaoda gibi farklı mekanlar fanzin masalarına ev sahipliği yapacağı gibi fanzin üzerine söyleşiler, film gösterimleri ve konser gibi etkinliklerde İstanbul’da ki festivalin programı içerisinde.

FanzineIST, 3 gün boyunca İspanya, İsveç, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, İsviçre, Avusturya ve Türkiye’den 80’in üzerinde bağımsız yayıncıyı fanzinlerini paylaşmak üzere okuyucularıyla buluşturacak.

Ziyaretçilerin çizgi roman, illüstrasyon, müzik, spor, edebiyat ve sanat fanzinleri gibi farklı türde yayınlarla karşılaşabilecekleri festival, Türkiye’nin en kapsamlı fanzin etkinliği olma iddiasıyla yola çıkıyor.

FanzineIST Festival programı kapsamında Amerikalı çizgiroman eğitmeni Michael Ferrara’nın çizgi roman fanzinlerinin tarihine yönelik sunumu ve çizgi roman atölyesi, İtalyan sanatçı Michela Palermo’nun ”Kişisel yayıncılık üretiminde tasarım: fanzinlerden fotoğraf kitabına” sunumu, Deniz Beşer’in moderasyonuyla Tolga Güldallı ile Türkiye’de 90’lı yıllardaki fanzin kültürü üzerine söyleşi, Sırbistan ve Brezilya’dan fanzin filmleri gösterimlerinin dışında In Hoodies, Young Shaven, Ağaçkakan, Foton Kuşağı, Zemin Kat ve Zoomk-Ru-Tu gibi grupların konserleri yer alıyor olacak.

Bağımsız bir fanzin festivali olan FanzineIST, Heyt be! Fanzin, Banliyö., Mezzazine, Sigara Çakmak Fanzin bileşkesi tarafından koordine edilmektedir.

* Fanzin, İngilizce FANatic ve magaZINE kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulan finansal kaynaklardan ve hiyerarşik yapılardan uzak alternatif bir basılı materyeldir.

Festivalin detaylı programı ve mekan bilgileri için;

http://fanzineist.com/

https://www.facebook.com/events/1531060590555888/

FanzineIST Festival Prog

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı