RESİMSANATTAN

Farklı Bubiler ‘Bubi x Bubi’ Sergisinde!

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, Bubi’nin “Bubi x Bubi” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sıra dışı sanatçı Bubi’nin farklı Bubileri aynı anda sergilemek için açtığı “Bubi x Bubi” sergisi, Ekavart Gallery’de açıldı. Sanatçı sergi açılışında yazarı Ali Şimşek ve tasarımı Savaş Çekiç’e ait olan “BUBİ” kitabını da imzaladı.

Sanatçının farklı dönemlerde yaptığı işlerden oluşan sergide, kafesler, heykeller, düğümler ve bu sergide ilk defa sergilenen mücevher ve yastıklar da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Birden fazlı kimliği içinde barındırdığını söyleyen Sanatçı Bubi, bu sergide sergilenen eserleri bitirdikten sonra onlarla bağını kopardığını ve bir izleyici gibi onları sergide tekrar seyrettiğini belirtti.

‘BUBİ’ kitabının yazarı Ali Şimşek ise sanatçının farklı dönemlerinden işlerden oluşan böyle bir sergi ile kitabın yayımlanmasının önemli olduğunu, sanatçının yapıtları arasına katmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Sanatçının yapıtlarının ise uygarlığın biçimli pürüzsüzlüğüne, oranlı güzelliğine kafa tutan totemler gibi eski çağların derinliklerinden gelen ‘ilkel’ bir fısıltıyla konuştuklarına vurgu yaptı.

Sergi 24 Kasım 2017 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Ekavart Gallery
The Ritz-Carlton Hotel Süzer Plaza No: 15
Gümüşsuyu – İstanbul

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı