MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

FATİH CANDAŞ’ın iki yeni ‘MAKSI SINGLE’ çalışması yayında!

Fatih Candaş’ın ‘Diğer Olasılıklar’ ve ‘İkinci Üçlü’ adlı maksi single çalışmaları dijital platformlarda yerini aldı. Sanatçının ‘Diğer olasılıklar’ olarak adlandırdığı ‘maksi single’da üçü de birbirinden keyifli şarkılar yer almakta.

Fatih Candaş, yaklaşık 20 yıllık müzisyenlik hayatında söz ve müziklerini kendisinin yapmış olduğu yediden yetmiş yediye her kesime hitap eden birbirinden farklı, dinledikçe hepsinde başka bir tat alacağınız şarkılarını gün ışığına çıkardı.

Müzisyen bu albümde deneyimli aranjör Seçkin Özer, davul kayıtlarında Arıkan Sırakaya, Bass gitar kayıtlarında ise Birkan Şener gibi isimler ile çalıştı. Diğer Olasılıklar albümünde ‘Geldik ve Gidiyoruz’, ‘Kürek’ ve ‘İstanbul’ adlı üç şarkı yer almakta.

Kürek şarkısında daha çok poprock soundu hakim olsa da Geldik ve Gidiyoruz  ve İstanbul şarkılarında daha agresif tınılar mevcut.

İkinci Üçlü olarak yayınlanan single çalışmasında ise müzisyen daha çok akustik bir sound sergiliyor. Diğer Olasılıklar albümünde ud, keman, darbuka ve elektronik sesler kullanılırken İkinci Üçlü albümünde enstrüman olarak sadece bass, davul ve elektro gitar üçlüsü baskın kullanılıyor. İkinci Üçlü albümünde ise ‘Güzel Bir Kadın’, ‘Neyin Hesaplaşması’ ve ‘Tüm Bu Hikayeler’ adlı şarkılar yer almakta.

Şarkıları Youtube üzerinden dinlemek için:

Başa dön tuşu