ETKİNLİKLER

Galeri BOHEM Resim Sergisi – Halit Aker “zeytin ağacıM”, Nihal Özbek “Çocukluğum, benimle oynar mısın?”

Galeri BOHEM, 20 Nisan – 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında iki değerli sanatçı Halit Aker ve Nihal Özbek’in sergisine ev sahipliği yapıyor.

Nihal Özbek, geçmişe duyulan özlemi ve zamanın elimizde su misali akıp geçişini tuvallerine aktarırken,
Halit Aker ise ağaçlar ile insanlar arasındaki enerjisel bağlantıyı, hayat kurgusunu fırçası ve renkleriyle izleyiceye anlatıyor.

Açılış: 20 Nisan Cuma Saat: 18:00-20:00

Galeri Bohem
Şahkulu Mah. İlk Belediye Cad. Vural Arıkan Apt. No:5/2
Tünel –Beyoğlu İstanbul

Giriş ücretsizdir.

HALİT AKER KİMDİR?

Silifke doğumlu olan sanatçı ilkokul, ortaokul ve liseyi burada okudu. İlk sanat eğitimini, lise öğrenimi boyunca resim öğretmeni Hakan Taşkıran’dan aldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Değişik zamanlarda duvar resmi, vitray, mozaik ve gravür çalışmaları yaptı. Prof. Devrim Erbil ile özgün baskı çalışmaları yaptı. Yrd. Doç. Veli Mert ile birlikte atölye çalışmaları yapan Aker, çalışmalarını halen İstanbul ve Silifke’deki atölyesinde sürdürmektedir.

NİHAL ÖZBEK KİMDİR?

1986 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ana sanat dalından mezun olan sanatçı, 1985-1986 yılları arasında mozaik ve cam resim (vitray) çalışmaları yapmıştır. 1986 yılında Günümüz Sanatçıları Devlet Resim Heykel Müzesi yarışmalı sergisinde bir çalışması ile katılan Özbek, daha sonra birkaç reklam ajansında grafik tasarımcı olarak çalışmıştır. Biz özel kolejde resim öğretmeliği yapıp ardından 2001’de kişisel atölyesi Sanat Limanı’nı açmıştır. 2016’ya kadar atölyesinde her yaştan gruplara resim, mozaik, vitray dersleri ve Güzel Sanatlar Fakülte ve liselerine öğrenci hazırlık dersleri vermiştir. Bu süreçler arasında çeşitli karma sergilere ve etkinliklere katılmıştır. Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı