ETKİNLİKLER

Galeri Bu Resim Sergisi – Hatice Çiçek “Onu Böldüm ve Çelişkiye Düştüm”

Galeri Bu 18 Şubat -12 Mart tarihleri arasında Hatice Çiçek’in ilk kişisel sergisi “Onu Böldüm ve Çelişkiye Düştüm” e ev sahipliği yapıyor. 

Hatice Çiçek’in çalışmalarında, karmaşık bir zihnin yarattığı formları plastikleştirilmiş bir şekilde görüyoruz. Çiçek çalışmalarını; “Zihnimde karşılaştığım formları yakalamaya çalışıyorum. Karışık bir zihnin içinde tekil olarak dolaşıp,  bu karmaşıklığı boşluklar kurarak kompozisyonlar oluşturuyorum. Boş bir düzlem üzerinde birbirine karşıt kavramlardan oluşan kurgularımı organize etmeye çalışıyorum. Oluşan bazı parçalara, yakından bakarken geride kalanlara uzaklaşıyorum. Zihnimdeki kalabalıklığı, bilinçli boşluklar bırakarak dağıtıyorum. Boşluklar yeni oluşacak hikâyem için birer ipucu oluşturuyor. Tekil bir figür olarak zihnimde dolandığını hissediyorum” şeklinde tanımlıyor.

Sergide, sanatçının son 2 yıl içinde üretmiş olduğu çalışmalardan bir seçki, kompozisyonlarını oluştururken yaratmış olduğu boşluklardan ilham alınarak kurgulanmış bir düzenle sergileniyor. Sanatçının zihinsel yaratı sürecinin, pratiklerinin, kronolojik ve plastik bir dökümü yapılıyor. Çalışmalarının nasıl şekillendiğini, formların zihnindeki makro ve mikro ilişkilerinin hiyerarşik düzenini ve gerçek dünyanın bilindik uyaranlarından tamamen ayrılmış zihin akışı ile oluşturulmuş formlar boşluğun üzerinde sabit yaratılmış sembollerin renkler ve boşluklar ile ortaya çıkardığı hareket hissi çalışmalarda göze çarpıyor.

Sergi, 18 Şubat 12 Mart Tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Bu’da izlenebilir.

Açılış: 18 Şubat 2017 Cumartesi – 19.00

Adres: Şahkulu Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Sokak, No: 11 Galata/Beyoğlu/İstanbul

Başa dön tuşu