ETKİNLİKLER

Galeri M Sanat Galerisi Resim Sergisi – İbrahim Tayfur ‘İstanbul’dan Esintiler’

İbrahim Tayfur’un ‘İstanbul’dan Esintiler’ isimli sergisi 5 Kasım’da Ankara’da Galeri M‘de açılıyor !

Sergi, İbrahim Tayfur’un İstanbul’daki yaşantısını, gözlemlediği alanları kendi tarzında yorumlayıp tuvale ve kağıda aktardığı eserlerden oluşuyor. Sanatçı İstanbul’un sokaklarını, ikonik sembollerle yorumlarken, boyanın renge dönüşen sınırında gezinmekten hoşlanır. Bir resimden ötekine, görsellik dinamizminin boyutlarını araştırır ve eserlerini soyutçu analizler düzleminde zenginleştirir.

İstanbul’un her semti tarihi yansıtır. Her semtte ayrı bir hikaye,farklı bir geçmiş yatar. Hatta her semt adını geçmişte yaşanan bir olaydan alır. Sanatçı İstanbul’un semtlerini, insanlarını ve hayvanlarını da resimlerinde işleyerek yaşayan bir İstanbul resmetmiştir. Sanatçı, sanatseverleri Galata Kulesi’nden Kız Kulesi’ne bakan insanlarıyla, Balat’ın cumbalı evli sokaklarından, Beyoğlu kafelerinden ve Cihangir’in kedilerine kadar birçok İstanbul semtiyle uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Pierre Loti’nin de dediği gibi;
‘Ah İstanbul ! Beni büyüleyen isimlerden en çok büyüleyeni yine sensin.’

Sanatçı İbrahim Tayfur’un ‘İstanbul’dan Esintiler’ isimli sergisini 24 Kasım 2016 tarihine kadar Galeri M‘de görebilirsiniz.

Galeri M Sanat Galerisi
Armada Avm 2 Kat:1 Ankara

istanbul

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı