ETKİNLİKLER

Galeri Selvin Resim ve Seramik sergisi – Buket Aslantepe “Uçu – K – açık”

Buket Aslantepe’nin “Uçu – K – açık” isimli resim ve seramik sergisi 18 Ekim’de Galeri Selvin’de açılıyor.

‘Eserlerinde ki ana figür, gerçek ile hayal dünyası arasında gidip gelen, provokatif ama bir o kadarda ürkek ve duygusal ruhunun ucuna birazda erotizm dokundurarak, içindeki karmaşayı dışa yansıtan “kadın” dır.
Resim ne vakit “kendine has” bir resim olur? Başka resimlerden zorlanmadan ayrıldığı vakit elbette.
Sanatçının eserlerindeki figürler, geçmiş ile bugün arasında gidip gelirken, kimi zaman yalın ifade edilmiş, kimi zaman da gerçeküstü üslubu ile her figüre ayrı bir karakter katılmıştır.
İlk bakışta çirkin, deforme edilmiş olarak algılanan tiplemeler, bizi resme tekrar bakmaya itiyor. İçindeki duygusallığı, toplum içindeki yalnızlığı ama bir o kadar da coşkuyu, aşkı, abartıyı, fanteziyi o zaman yaşıyoruz. Ve birden kendimizi o sahnenin bir köşesinde buluveriyoruz . Gördüğümüz çok hoşumuza gidebilir, işimize gelmeyebilir de…’

Sergi 12 Kasım 2017 tarihine kadar izlenebilir.

GALERİ SELVİN    

Arnavutköy Dere Sok. No:3
Arnavutköy, Beşiktaş İstanbul

Galeri Pazar günleri hariç 11:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır.

Buket Aslantepe Kimdir?
1971 yılında Bilecik’te doğdu. 1991-1995 yılları arasında Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Zahit Büyükişleyen Atölyesi’nde yüksek öğrenimini tamamladı. 1996 yılında Almanya’ya yerleşti ve halen çalışmalarını Stuttgart’ta sürdürüyor.

Başa dön tuşu