MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Genç Caz+ 22 Albümü Tüm Dijital Platformlarda

İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen Genç Caz+, genç müzisyenlere festival sahnesini açarken, aynı zamanda ilk profesyonel albüm kayıtlarını yapma imkânı sağlıyor.
Genç Caz+ 22, Sony Music Türkiye etiketiyle 16 Aralık’ta tüm dijital platformlarda ve İKSV YouTube sayfasında yerini alıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz+ programı kapsamında hazırlanan ikinci albüm, dijital platformlardaki yerini alıyor. Albüme, bu yıl düzenlenen 29. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz+ finalistleri arasında yer alan 6 grup katkı sundu. Müzik insanı Mehmet Uluğ’un anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan Mehmet Uluğ Fonu’nun desteğiyle kaydedilen Genç Caz+ 22, Sony Music Türkiye etiketiyle 16 Aralık’ta tüm dijital platformlarda yayımlanıyor.

Genç Caz+’nın seçici kurulu, albümde yer alacak grupları, seçmelere katılmak üzere başvuruda bulunan, henüz bir albüm yayımlamamış 30 yaş altı genç müzisyenler arasından belirliyor. Bu yılın albümü, İstanbul West Side Collective, ChaiMoto, Elif Çohaz, JellyBeans, Umut Veysel Demirtaş ve AlwaysKNOW‘dan parçaları bir araya getiriyor.

Babajım İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara usta müzisyenler Volkan Öktem, Korhan Futacı, Selen Gülün, Deniz Taşar ve Ayşe Tütüncü eşlik etti ve albümün prodüktörlüğünü üstlendi. Albümün kayıt ve miks mühendisliği Burak Serter, kayıt asistanlığı Altuğ Poyraz, masteringi Güven Ersoysal‘a ait. Albüm fotoğraflarını Muhsin Akgün çekti; grup ve albüm tanıtım metinlerini Burak Sülünbaz yazdı.

Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz+,ilk albümünü 2021’de, 28. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz finalistleri arasında yer alan 5 grupla kaydetmişti.

Genç Caz+ 22 Albümü 16 Aralık'ta Tüm Dijital Platformlarda

İstanbul Caz Festivali, Garanti BBVA sponsorluğunda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Albümü dinlemek için:
https://variousartistsgenccaz22.lnk.to/qswAn0JH

YouTube’dan izlemek için:
https://youtube.com/playlist?list=PLuQa3KrjTxnTSWYCE-9TmasI9TIsgu5ja

Genç Caz+ grupları ile ilgili detaylı bilgi için:
https://caz.iksv.org/tr/genc-caz/genc-caz-22

 Genç Caz+ 22 Albüm Şarkıları

  • İstanbul West Side Collective / -3
  • Elif Çohaz / Herkesten Ayrı
  • JellyBeans / UpsAndDowns
  • ChaiMoto / Every Second of This
  • Umut Veysel Demirtaş / Café Picasso
  • Always KNOW / Spherical

Genç Caz+ Seçici Kurulu

29. İstanbul Caz Festivali Genç Caz+ Seçici Kurulu’nda müzisyen Ayşe Tütüncü, müzisyen Cenk Erdoğan, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Kalben, müzisyen Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora, Pozitif ve Babylon’un kurucularından Ahmet Uluğ ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer yer aldı.

Şiir Girmeyen Eve Doktor Girer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu