SANATTAN

“Gerçek 4.0” gerçek olanı sorguluyor!

Endless Art Taksim, ikinci sergisi “Gerçek 4.0”da gerçek olanı sorguluyor.

Endless Art Taksim ikinci sergisinde, sanatın alışılagelmiş yaklaşımlarıyla “soyut” başlığı altında teknik düzleme indirgenmiş gerçeklik sorgulamalarının üzerinde yeniden düşünmeyi amaçlıyor. Hakikate yönelik ya da gerçek olanı sorgulayan çalışmalarıyla tanınan sanatçılar Dolunay May ve Hande Özdilim küratörlüğünde “Gerçek 4.0” başlığı altında bir araya geliyor.

Endless Art Hall başta olmak üzere tüm sergileme alanlarını kapsayan sergide; Adem Genç, Adnan Çoker, Asım İşler, Bahar Kocaman, Berkay Buğdanoğlu, Bubi, Burhan Doğançay, Erman Özbaşaran, Gülten İmamoğlu, Güngör Taner, Hasan Pehlevan, Hayal İncedoğan, İsmet Doğan, Jale Çelik, Koray Ariş, Mehmet Gün, Meriç Hızal, Mithat Şen, Murat Germen, Reşat Bayraktar, Seçil Erel, Tuna Üner, Yusuf Taktak, Zekai Ormancı “gerçek”in ne olduğuna yönelik çalışmalarıyla yer alıyor.

Sergi, gerçek olanın ne olduğunu sorgulayan sanatçıların eserlerinde hayat bulan imgeler ile hakikate yönelik yeni önermeler sunarak “gerçek” olarak bilinenin yeniden sorgulanmasını amaçlıyor. Bu gerçeğe de bilginin yeniden anlamlandırdığı 4. nesil(4.0) olarak ifade bulan yaklaşımlar üzerinden sanatın sınırlarını çoktan yıktığı gerçek-hakikat bağlamında bir zemin yaratıyor.

Bu zeminde kendi gerçeğinizi, aramak, bulmak ve sorgulamak istiyorsanız “Gerçek 4.0” sergisini Endless Art Taksim‘de 20 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Endless Art Taksim
İnönü Mahallesi, Elmadağ Cd. 28
Şişli/Istanbul

Giriş ücretsizdir.Başa dön tuşu