ETKİNLİKLERSERGİ

H. Avni Öztopçu, ’85-22′ İle CKM’de

Sanatçı H. Avni Öztopçu’nun 1985’ten günümüze çeşitli sanatsal dönemlerini içeren bir seçki, Mine Sanat Galerisi organizasyonu ile 6 Aralık 2022 – 4 Ocak 2023 tarihleri arasında “85-22” başlığıyla Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde izleyici ile buluşuyor.

H. Avni Öztopçu‘nun ilk çalışmalarında ‘karanlık’ olarak nitelediği siyah ve ‘aydınlık’ olarak nitelediği beyaz renk ile açık-koyunun geriliminden yararlanarak oluşturduğu kontrast işlerden, daha sonraları resminde görülen ritmik tekrar öğeleri, renk ve motifler, yatay-dikey düzlemlerin ve renklerin birbiriyle olan kontrastı, boşluk-doluluk, haritalar gibi öne çıkan öğeleri içeren ve günümüze dek gelen çeşitli çalışmaları bu sergi kapsamında bir araya geliyor.

İzleyici, kaçınılmaz olarak değişimi ve aynı anda süreklilikleri de gözlemleyeceği, yalnızca yapıtı oluşturan plastik değerleri değil, yapıtın oluştuğu yer ve zamanı göz önünde bulundurarak kavramsal olarak da çıkarımlar yapacağı geniş kapsamlı bir sergi ile buluşacak.

Sergi, 6 Aralık 2022 – 4 Ocak 2023 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde izlenebilir. Açılış, 6 Aralık 2022, Salı günü, 18:00 itibariyle gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu