SANATTAN

“Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar”

29 Kasım’da yeniden garajistanbul’da!

Disiplinlerarası Sanat Topluluğu, “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” adlı yeni oyunuyla sezona 25 Ekim’de garajistanbul’da merhaba demişti.

“Bellek”, “Yas”, “Kayıp” ve “Aile” gibi konuları elen alan oyun, seyirciyi kendi yasının da izlerini sürmeye davet ediyor.

Metnini Ferdi Çetin’in yazdığı, konsept ve yönetmenliğini Yusuf Demirkol’un üstlendiği oyunda Nilay Erdönmez’in tek kişilik performansına sesiyle Turan Özdemir eşlik ediyor.

“Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” 29 Kasım 2016 Salı günü garajistanbul’da yeniden seyirciyle buluşuyor.

garajistanbul
Tom Tom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kaymakam Reşat Bey Sokak 11A
Beyoğlu / İstanbul
Tel: +90 (212) 244 44 99
http://www.garajistanbul.org/
http://www.ba-bel.org/

hkmbtm_basin2

Oyun Hakkında

“Girişi küçük bir bahçeye açılan bir evde kalıyoruz burada. Üst kattaki komşularımız çok yardımcı oluyorlar. Annemi yalnız bırakamıyoruz evde, bazen onlara emanet ediyoruz.”

Bir ailenin üç kuşak hikâyesinden arta kalan mektupların, kaybolan eşyaların, insanların ve fotoğrafların ardında bıraktığı yas.
Geceleri sokaklarda dolaşan bir müze.
Sahibini kaybeden bir traktör.
Bir dostluk hikâyesi.

“Ben iyiyim, Paris’e ilk gittiğim gibi değil, kendimi idare edebiliyorum. Türkiye’den gelen bir öğretmen arkadaşımız çok yardımcı oluyor. Haberlerini bekliyorum.”

metin FERDİ ÇETİN
konsept ve yönetmen YUSUF DEMİRKOL
oyuncu NİLAY ERDÖNMEZ
üst ses TURAN ÖZDEMİR
makyaj FİLİZ ESEN
proje asistanları ALEYNA ÇEVİK, ÇETİN KARAGÖZ, SERCAN CAN
teşekkür MEHMET TÜKEL ACAR, YEŞİM ÖZSOY

cydd

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı