ETKİNLİKLERSERGİ

‘Hayata Devam’ Sergisi ‘Yeniden Doğuş’a Atıfta Bulunuyor

Haber-Fotoğraf-Video : Nasuh Bektaş

Banu Sağnak’ın “Hayat Devam” sergisi dün Memorial Bahçelievler’de düzenlenen açılış ile sanatseverlerle buluştu.

Ressam Banu Sağnak Erten’in, farklı teknikler kullanarak yaptığı resimlerden oluşan Yeşer Yelmez küratörlüğünde gerçekleşen ‘Hayata Devam’ sergisinin simgesel omurgasını ‘keşişler’ oluşturuyor. Sanatçının kesişlerden ilham alarak çağdaş bir yorum getirdiği eserleri, keşişlerin dünyasına atıfta bulunuyor ve zaman içindeki yolculuklarını izlememize olanak sağlıyor. Sanatçının, tuval üzerine yağlı boyayla ürettiği seçkin sergisinde, pek çok kültür öğesinden yararlanarak hayata geçirdiği 13 farklı yapıt bulunuyor. Sanatçı, tablolarında kullandığı duygusal ve ruhsal bağlamlardan yola çıkarak, ziyaretçileri içsel bir yolculuğa davet ediyor. Serginin simgesi yeşil kelebek, organ bağışı ile ikinci yaşamına kavuşan hastaları ve “yeniden doğuşu” simgeliyor.

Ayrıca sergi açılışında Banu Sağnak Erten’in moderatörlüğünde düzenlenen panele, Memorial Bahçelievler Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. K. Yalçın Polat ve Memorial Sağlık Grubu CEO’su Bora Uludüz katıldı. Organ bağışı ve organ bağışının önemi hakkında önemli bilgiler veren Prof. Dr. K. Yalçın Polat, katılımcıların sorularını cevapladı.

Tüm sanatseverlere açık olacak sergi, 10 Haziran’a kadar Memorial Bahçelievler Sanat Galerisi alanında ziyaret edilebilecek.

Hayata Devam’ Sergisi 'Yeniden Doğuş'u Simgeliyor

Meri İstiroti İle Sağlık Sektöründe Kadın Liderliğin ve Sanatın İş Hayatına Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu