FOTOĞRAFSANATTAN

İFSAK 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başvuruları

İFSAK’ın kuruluşunun 60. yılında, tüm fotoğrafçılara açık, FIAP ve PSA onaylı, ayrıca 1,000 Dolarlık İFSAK 60. Yıl Özel Ödülü de olan, İFSAK 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması başvuruları başladı. 

İFSAK 7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Sayısal (Dijital) kategoride ve 4 (dört) bölümden oluşmaktadır (baskı kabul edilmeyecek):

1- Sayısal: Serbest Renkli / Digital: Open Color > DC (PID Color Class)

2- Sayısal: Serbest Siyah-Beyaz / Digital: Open Monochrome > DM (PID Monochrome Class)

3- Sayısal: Seyahat Fotoğrafı (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital: Photo Travel (Color or Monochrome) > DT (PID Photo Travel Class)

4- Sayısal: Konu: Dünya Bizim Evimiz, Doğa Bizim Ailemiz (Renkli veya Siyah-Beyaz) / Digital Theme:
The Earth Is Our Home, Nature Is Our Family (Color or Monochrome) > TH (PID Color Class) (portre fotoğraflar kabul edilmeyecek).

Sadece 31 yıl kaldı. Yapılan son araştırmalar, küresel ısınma konusunda hızlıca önlemler alınmazsa, dünya ekosistemi 2050 yılına kadar geri dönüşü olmayan noktayı geçecek. Bu, milyonlarca insanın içecek suya ve hayatına devam ettirebilecek gıdalara ulaşamayacağı anlamına geliyor.

Bilim insanları büyük kitlesel göçlerin, kaynaklara sahip olabilmek için ortaya çıkacak savaşların tüm insanlık medeniyetini tehdit edeceğini ısrarla anlatıyorlar. Dünya tarihinde eşi benzeri neredeyse görülmemiş büyük bir çevre felaketi yaklaşıyor. İFSAK, bu konuya bir kez daha dikkat çekmek için, 7.sini gerçekleştireceği Uluslararası Fotoğraf yarışmasının temalı bölümünü “Dünya Bizim Evimiz, Doğa Bizim Ailemiz” olarak belirledi.

Sağlıklı nefes almak, içebilecek su bulmak, ekip biçebileceğimiz topraklar üzerinde yaşayabilmek tüm insanlığın temel hakkı.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
Başa dön tuşu