ETKİNLİKLERSERGİ

ISTANBUL CONCEPT GALLERY’DE “MESAJIMIZ VAR!” SERGİSİ

“Başımıza Gelenler Kader ya da Tesadüf Değil!”

Istanbul Concept Gallery’nin 2020-2021 sanat sezonunun ilk sergisi “Mesajımız Var!” 12 Eylül Perşembe günü sanatçıların katılımı ve Instagram canlı yayını ile açıldı.
Küratörlüğünü Işık Gençoğlu’nun yaptığı sergi, Istanbul Concept Gallery’nin geleneksel hale gelen 10×10 Sergi Serisi’nin yedincisi.
10 Ekim’e kadar sürecek sergide 10 sanatçının 10 ayrı eseri olmak üzere toplam 100 eser izleyicilere sunuluyor.

Istanbul Concept Gallery sanatçılara, bugünden yarına kalacak mesajlarını izleyici ile buluşturabilecekleri özgür bir platform oluşturmayı hedefliyor. 10×10 Sergi Serisi, her sanatçının 10 eserinden oluşan bir tür “mini retrospektifler” sergisi olarak, sanatçıları izleyiciyle “yüzyüze” getiriyor, tanıştırıyor ve aradaki mesafeleri sıfırlıyor. “Mesajımız Var!” sergisi yaşanılan bu olağanüstü dönemde, topluma ayna tutan sanatçı manifestolarının ve ideallerinin daha görünür olması amacıyla oluşturuldu.

Küratör Işık Gençoğlu, “Tarihi güçlüler değil, haklılar yazabilsin diye sanat!” prensibiyle eserlerinin bir mesaj içerdiğine inandığı sanatçıları seçmeye özen gösterdiğini ve sergiye bu nedenle “Mesajımız var!” ismini verdiğini ifade etti.

2017’de, galerinin açılışından bu yana 7 kez gerçekleştirilen 10×10 Sergi Serisi, ilk sergi olan “Yeni Hikayeler”de, “herhangi bir hayat, diğerinden üstün değildir” temasıyla başladı. ‘Kahraman beklemeden kahraman olmak” ve “insanoğluna evrende sadece bir “zerre” olduğunu hatırlatmak” gibi temalarla devam etti.

“Mesajımız Var!” sergisi 12 Eylül – 10 Ekim 2020 tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery‘de izlenebilir.

Sanatçı Listesi
Ataman Oğuz, Burcu Urgut, Dilan Demirbağ, İbrahim Özsözgün, Mahmut Celayir, Merve Gürlek, Neslihan Kıyar, Nesrin İçen, Su Alara Acerol, Yağızhan Çalışkan

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mahallesi. Nur-u Ziya Sokak. No:27 Beyoğlu – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Pandemi tedbirleri kapsamında ziyaret için lütfen randevu alınız: 0549 3919131
Maske takmak ve galoş giymek zorunludur.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı