ETKİNLİKLER

Istanbul Performance Art & Mixer & Lublin 2017 700 LAT MIASTA Performans – Pawel Korbus ”On The Way”

Istanbul Performance Art’ın organize ettiği ve küratörlüğünü Pınar Derin Gençer’in üstlendiği ”On The Way” başlıklı Pawel Korbus’un performansı 10 Haziran 2017 tarihinde Lublin 2017 700 LAT MIASTA ve Mixer mekan iş birliği ile gerçekleşecek.

Küratör Pınar Derin Gençer, Pawel Korbus’un performansını şöyle anlatıyor:
‘Pawel Korbus, izleyicilerle girdiği türbülansta, farklı performans stratejilerini kullanarak yolda olma hallerini tek bir parçaya eklemler.’

Performans sonrasında sanatçı konuşması gerçekleşecek.
Konuşma dili İngilizcedir.
Simultane çeviri yapılmayacaktır.
Performans ve sanatçı konuşmasına katılım ücretsizdir.

Program

Performans 15:30 – 16:00, Mixer
Sanatçı Konuşması 16:15 – 17:00

Mixer
Sıraselviler Cad. No: 35, 2. Bodrum Kat, Beyoğlu, İstanbul

Pawel Korbus Kimdir?

Pawel Korbus, oyunculuk, video çalışmaları ve yerleştirmeleri de yapan bir performans sanatçısı/görsel sanatçıdır. İşlerini vücut, ses ve görsel sanatlardaki çeşitli medya teknikleriyle birleştiren sanatçı, kültür baskısı ve etkisi altındaki beden, deneyimler, duygular, belirsizlik halindeki zihinsel alan, çelişkili ihtiyaçlar karşısında askıda kalmışlık ve kültürel disiplin alanlarıyla ilgilidir. Sanatçı, coğrafi ve sosyal mesafeleri aşarak ilişkilerini kurar ve yabancı olma kavramı karşısındaki davranışlarını test eder. Korbus Lublin’de bulunan Maria Sklodowska-Curie Üniversitesi Sanat Fakültesi’nin Güzel Sanatlar Entitisü’nden Sanat Eğitimi mezunu olup aynı zamanda 2016 Visegrad Misafir Sanatçı Programı bursiyeridir.

Istanbul Performance Art Nedir?

Istanbul Performance Art, performans sanatı ve disiplinlerarası yaklaşımı ile ilişkide olduğu sanat dallarını kapsayan performanslar ve projeler sunmak amacıyla kurulmuş uluslararası bir platformdur. Performans sanatını yapan, araştıran, okuyan, öğreten, yazan ve arşivleyen insanlar için özel projeler, kaynaklar, yayınlar üretmek; performans sanatının gelişiminde çeşitlilik, yenilik oluşturmak üzere yola çıktı. Istanbul Performance Art yeni sanatsal çerçeveler geliştirmek için küratörler ve sanat direktörlerine kurumun sanatsal yönetimini belirli dönemlerle bırakmaktadır. Kültürel sektör genelinde performans sanatçıları ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde, stratejik çalışmaktadır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı