ETKİNLİKLER

İzmir Gt Art Interiors Sanat Galerisi Resim Sergisi – Akın Ekici “Yansıma-İzmir”

RESSAM AKIN EKİCİ, ‘YANSIMA’ SERGİSİ İLE İZMİR’DE!

Fırça kullanmadan tuvallerine kendine özgü tekniğiyle yaşam veren Ressam Akın Ekici, ikinci kişisel sergisi “Yansıma-İzmir” ile İzmirli sanatseverlerin karşına çıkmaya hazırlanıyor. 30’a yakın eserini 4-14 Kasım 2016 tarihleri arasında İzmir Gt Art Interiors Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunacak olan sanatçı, doğanın sesi olmayı bu projesinde de sürdürecek.İnsana dair her duygunun doğada bir karşılığı olduğunu ifade eden Ressam Akın Ekici, kendi yansımasını görmek isteyen herkesin bakışını doğaya çevirmesi gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz haziran ayında İstanbul’da sanatseverlerle buluşan ilk kişisel sergisi ‘Yansıma’nın bu anlamda amacına ulaştığını dile getiren Akın Ekici, İzmirli sanatseverlerle bir arada olmaktan mutluluk duyacağını dile getirdi. Ekici, “Ben İzmir’in kültür, sanat ve uygarlıklar beşiği güzel ilçesi Bergama’da yetiştim, yoğruldum. Bu sergi yetiştiğim güzel Ege coğrafyasında gerçekleştirmeyi çok istediğim bir sergiydi. Şimdi bu sergiyi Sevgili Koray Gürbüz ve Sevgili Tolga Erturgut’un yönettikleri GT Art&Interions Galeri’de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Umarım sevgili İzmirlilere ve tüm izleyenlere güzel bir İzmir meltemi tadı verir.” dedi.

Ressam Akın Ekici, hiç fırça kullanmadan spatula tekniği ile yaptığı eserlerini tuval üzerine farklı kuvvet ve açılar uygulayarak dokular, izler bırakarak doğa soyutlamaları yapıyor. Eserlerinde insana özgü olduğu düşünülen doğum, ölüm, sevinç, mutluluk, coşku, umut, heyecan, mutsuzluk, karamsarlık, hüzün, umutsuzluk gibi olumlu ve olumsuz durum/duyguları doğanın diliyle anlatıyor.

İzmir Gt Art Interiors Sanat Galerisi 
Kültür, Dr. Mustafa Enver Bey Cd. 30 B, 35220 Konak/İzmir

Kitap devrimi hayatt

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı