ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Karagöz Sanat Evi, «Suda Balık Oynuyor » Çocuk-Gençlik Tiyatrosu Projesi

Caféturc Music & Arts’ın ortakları arasında yer aldığı, Kültür için Alan tarafından desteklenen “Suda Balık Oynuyor” çocuk _ gençlik projesi, 28 Haziran’da Karagöz Sanat Evi’nde başladı.

Kültür-sanat ve eğitim alanından, Ayvalık’tan ve ulusal pek çok bağımsız ve kamu kuruluşunun yer aldığı proje, Ayvalık halkıyla buluşuyor!

Proje kapsamında, multidisipliner ve interaktif bir oyun olan ARİDU çocuk performansının sanatçı rezidansına ev sahipliği yapan Karagöz Sanat Evi, aynı zamanda atölyeler, açık ve interaktif provalar, çocuklar için felsefe buluşması ve ‘kültür için alan nasıl yaratılabilir?’ başlıklı sohbet masası gibi etkinlikler yer alıyor.

Çocukları ve gençleri sanat üretimine katmayı ve sanat pratiklerini geliştirmeyi hedeflediğimiz bu projenin sürecini Karagöz Sanat Evi sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz!

Suda Balık Oynuyor”, 28 Haziran – 10 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Karagöz Sanat Evi, Ayvalık Sanat Fabrikası, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Ayşecik Anaokulu, Midi Cafe Bistro ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde gerçekleştiriliyor.

Proje ortakları: Atta Festival, Caféturc Music & Arts, Biz Platform, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Ayvalık Sanat Derneği, Başka Bir Okul Mümkün Ayvalık Eğitim Kooperatifi, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı, Bergama Tiyatro Festivali, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çocuklar için Felsefe Derneği, Midi Cafe Bistro, Nilüfer Kent Tiyatrosu, Özel Ayşecik Anaokulu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Sanat Fabrikası, TEMA Ayvalık, Zeytin Çekirdekleri.

OYUN HAKKINDA KISA BiLGi

ARİDU gezegenimize yaklaşıyor! Gezegenler arası seyahat eden ve haber toplayan komik bir uzaylı olan ARİDU, uzay gemisi MANG ile Dünyaya yaklaşıyor!

Atta Festival, Caféturc, Biz Platform yapımcılığında, Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun ortak yapımcılığında ve Kültür için Alan’ın değerli katkılarıyla multidisipliner çocuk tiyatrosu performansı “ARİDU” başlıyor!

Galaktik bir müzik macerasını çocuk-yetişkin tüm izleyiciler olarak deneyimleyeceğimiz Aridu’nun provaları Ayvalık, İstanbul ve Bursa’da gerçekleşiyor. Aridu macerası hakkındaki haberleri bu sayfadan takip edebilirsiniz!

Konsept ve Tasarım :  Bedirhan Dehmen,  Gokce Gurcay,

Yazan :  Gökçe Gürçay

Dramaturji :  Zerrin Yanıkkaya

Sahneleyenler : 

Gökçe Gürçay, beden perküsyonu ve müzik, 

Özlem Kurtuluş, illüzyon ve müzik

Ilayda Evgin, dans ve akrobasi

Işık/Dekor Tasarımı ;  Cem Yılmazer

Ses/Müzik Tasarımı : Serhan Adem

Kostüm Tasarımı :  Selin Ölçen

Prodüksiyon Sorumlusu :  Ece Zeynep Taşkın

Yapım :  Atta Festival, Caféturc Music & Arts, Biz Platform

Ortak Yapım :  Nilüfer Kent Tiyatrosu

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı