SANATTAN

Kent-İnsan ‘Paradoks’u Bu Sergide!

Melike Uçku’nun şehir ve yaşam ilişkisi üzerine hazırladığı eserlerinden oluşan ‘Paradoks’ isimli sergisi Gama Galeri’de açıldı.

Şehirleri ve yaşamı, zaman ve mekan bağlamından uzaklaştırarak soyut bir resme dönüştüren Sanatçı Melike Uçku, eserlerinde geçmiş ve gelecek arayışlarının çözümlemesini yapıyor. Tuval üzerine akrilik, kolaj, karışık teknik çalışmalarında dünyanın getirdiği kentleşme, kent, yığınlar, yalnızlık, hayat ve bu hayatın çıkmazlarının beraberinde getirdiği karşıtlıkları, gidip/gelmeleri, çelişkileri soyut bir dille ele alıyor.

Çalışmalarında referans olarak üzerine doktora tezi de yaptğı Gerhard Richter’i alan Sanatçı, onun soyut dünyasından etkilenirken eserlerini fotoğraf, kolaj ve mektuplarla tamamlayarak izleyiciye sunuyor. Bu da sanatçıya özgü bir kurgulama ve simgesel anlatım yöntemi olarak dikkat çekiyor.

Sıradışı bir sanatçının hem kurgusal hem doğaçlama eserlerini izlemek istiyorsanız, bu sergiyi 15 Şubat 2017 tarihine kadar Gama Galeri‘de ziyaret edebilirsiniz.

Gama Gallery
Turnacıbaşı Sk. 21 Beyoğlu-İstanbul (Galatasaray Hamamı girişi karşısı)

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı