KİTAP

Kripto Paralar Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey Bu Kitapta!

Yeni teknoloji devrimini yakalamak isteyenler için yazılan ‘Bitcoin Rehberi’, küresel kripto para fenomenini size çok daha yakın kılacak.

Bitcoin yeni bir ödeme birimi değil. İnternet gibi, Bitcoin de dağılmış ağda çalışan bir teknoloji. Onu kimse kontrol edemez, kimse kapatamaz. ‘İnternetin para birimi’ denen Bitcoin bundan çok daha güçlü: akıllı gözlemcilerin deyimiyle, para biriminin interneti.

  •  Dijital paranın kökeni, geçmişi, şimdiki durumu, geleceği;
  •  Bitcoin’in arkasındaki devrimsel blok zinciri teknolojisi;
  •  Bitcoin’i elde etme ve onunla yatırım yapma yöntemleri;
  •  Bitcoin’i nasıl ve nerede harcayabileceğiniz;
  •  Bitcoin’in internetin yeraltı dünyasıyla ilişkisi;
  •  Alternatif dijital paralar hakkında bilmek istediğiniz her şey.

Bitcoin hızla ilerleyip gelişirken diğer tüm teknolojilere entegre edilecek ve dünyada bundan faydalanacak tüm para birimlerinin arasında eşsiz bir yere sahip.

İnternetin, iletişim ve medya konusundaki açılımının aynısını, bitcoin de finans dünyasında uyguluyor: ülke sınırlarından etkilenilmeden ‘eşler arası’ iş yapılmasını sağlıyor ve böylece önümüze yine bir sürü yeni olasılık sunuluyor. Bitcoin’in ardındaki blok zinciri teknolojisiyse dünyayı bizim henüz hayal edemediğimiz şekilde değiştirecek.

Para yalnızca başlangıç.
Ian Demartino, Coinjournal’in kurucu ortağı ve coindesk’te serbest yazardır. Bitcoin’e ilgi duymadan önce farklı sitelerde teknoloji yazarı olarak çalıştı.

Başa dön tuşu