KÖŞE YAZILARINihal Güres

Kuyruklu Dernek Empati Derneği Panayırı – Nihal Güres yazdı…

Bir grup hayvansever ve sanatçıların birlikteliği ile kurulan Empati Derneği, Kınalıada‘da bir etkinlik düzenledi. Hrant Dink Çocuk Parkı’nın arkasındaki boş arazinin Adalar Belediyesi katkılarıyla düzenlenmesi ile açılışı yapılan panayır; sergi, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerle sokak hayvanlarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Sanatçı Meral Ağar ve Atölyesi “Arts In”, Nazım Hikmet‘in dizeleri olan ‘Ben Bir Ceviz Ağacıyım’, Posta Sanatı projesi ve ‘Adalı Dostlarımız’ fotoğraf sergileri panayır alanına kuruldu. Aynı zamanda çeşitli hediyelik objeler ve Gürbüz Doğan Ekşioğlu‘nun ‘Kedi Figürleri’ baskı çantaları panayır alanında derneğe katkı sağlamak amacıyla satışa sunuldu.

‘HAYAT BİRLİKTE GÜZEL’  sloganıyla hayata geçen, Türkiye’nin ve Dünyanın tek kuyruklu derneği olan Empati Derneği etkinlikleri 31 Ağustos ve 02 Eylül 2018 tarihleri arasında devam edecek. Panayır boyunca kaçırılmaması gereken çok güzel atölye çalışmaları yapılacak. Bunlar arasında, Origami Sanat Atölyesi, Resim Atölyesi, Yoga Çalışması,  İşaret Dili Atölyesi, Yüz Boyama Atölyesi gibi kaçırılmaması gereken etkinlikler var. Bunun yanı sıra Kedi evi Boyama Atölyesi ve Yeşil Çay Tadım Etkinliği son derece cazip görünüyor.

Vapurdan inenleri karşılayan adanın sevimli hayvansever ve sanatsever çocukları, gelenleri panayır alanına yönlendiriyor. 1 Eylül Dünya Barış Günü için düzenlenen konser ‘Google’da Olmayan Şarkılar’ konserinin ardından ‘Açık Mikrofon’ etkinliğinde, mikrofonu kapıp hayalinizdeki konseri verebilir ya da içinizde gizli kalmış musiki aşkını terennüm edebilirsiniz.. Gizli aşkınıza neden gizli bir konser vermeyesiniz ki..:)

Nihal Güres

Başa dön tuşu