ETKİNLİKLER

Mahalla Festivali renkli etkinliklerle kapanıyor

Küresel salgının ardından sanat ve kültür meraklıları bir etkinlikten bir diğerine koştular. Bunlardan biri de Mahalla Festivali’ydi. Mahalla Festivali’nin artık kapanma zamanı geldi. Sabine Küper-Büsch yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mahalla Festivali, 24 ve 25 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan dördüncü edisyonunun kapanış etkinliklerine sizleri davet ediyor.

Mobilistan, 15 Eylül 2021‘de Berlin’de sanatçılar Manaf Halbouni ve Christian Manss tarafından Limuzin topraklarında ilan edilen bir eyalettir. Farklı şehirlerde (Dresden, Viyana, Zagreb, Sofya) bir dizi Gösteriler zinciri ile geçtiğimiz on yıllarda birçok mülteci ve göçmen tarafından İstanbul’a giden bir rota üzerinde seyahat ettiler.

24 Eylül‘de İstanbul‘a gelecekler ve Mahalla Festivali, Otonom Art Events işbirliğiyle Maslak‘ta Atatürk Oto Sanayı Sitesi, 2.Etap, 9. Sokak’ta, 19:00 – 21:00, bir açılış etkinliği yapacak. Facebook’tan da takip edebilirsiniz. Sanatçılar bir devlet töreni yapacak ve vize ve vatandaşlık başvurularını kabul edecek. Otonom Sanat etkinliklerine bağlı sanatçı ve zanaatkarlarla tanışabilir, atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Mobilistan Devleti, 25 Eylül’de Köprüyü geçerek İstanbul Anadolu Yakası‘na geçerek Kadıköy’de  Beşiktaş İskelesi  önünde veya TESAK  Otoparkı‘nda tören düzenleyecek, vize ve vatandaşlık kabul edecek  saat 12:30’da. Dilediğiniz gibi sadece katılın veya müzik, performans gibi faaliyetlerde bulun. Bir faaliyeti koordine etmek istiyorsanız beni arayın veya whatsapptan 0-539-7732866 numaralı telefonumdan benimle iletişim kurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu