HEYKELSANATTAN

‘Metal’ sanat nesnesine dönüşürse…

Mehmet Gazioğlu’nun “Dönüşüm” adlı kişisel sergisi Galeri Miz’de açıldı.

Sanatçı Mehmet Gazioğlu’nun metal heykeller ile ortaya koyduğu, hazır nesne, rastlantısallık, kurgu, ifade ve soyutlama kavramlarını sorguladığı “Dönüşüm” başlıklı sergi, izleyiciyi birçok olgunun kesiştiği noktada sorgulayan, yeniden bakmayı öneren sanatsal bir deneyime davet ediyor.


Sanat yazarı Nilgün Yüksel, sergi için kaleme aldığı metinde onun yapıtlarına dair günümüz yaratım anlayışının sınırlarından yola çıkarak şu saptamalarda bulunuyor: “Mehmet Gazioğlu’nun yapıtları, günümüzün bakış açısına eklemlenen, görünmeyeni görünür kılan, farkında olmadığımız, görmediğimiz için dünyamızda yer almayan görüntüleri somutlaştıran, bilim ve sanatın ortak paydalarındaki açığa çıkışı yeniden hatırlatan bir yapı sergiliyor. Yapıtın temsili, betimlemeleri, kuralları aştığı bu çağda Gazioğlu içinde büyüdüğü, devindiği, sanayi alanına ait malzeme olan metali sanat nesnesine dönüştürüyor. Yalnız sadece biçimlendirerek değil zaten malzemenin içeriğinde olanı ortaya çıkararak ve sonra onu katmanlaştırarak…”

Metalin sanat nesnesine dönüşmesine tanık olurken kendinizden parçalar bulacağınız bu sergiyi 7 Aralık 2019 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Galeri/Miz
Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. 64
Teşvikiye – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu