ETKİNLİKLERMuğlaSERGİ

Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Bodrum Sergi – Balkan Naci İslimyeli “Bir Günün İnanılmaz Tarihi”

BALKAN NACİ İSLİMYELİ “BİR GÜNÜN İNANILMAZ TARİHİ” SERGİSİ 20 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK MEKÂNINDA…

Mine Sanat Galerisi, 20 Ağustos – 9 Eylül 2019 tarihleri arasında Yalıkavak Bodrum mekanında, çağdaş sanatın öncü isimlerinden Balkan Naci İslimyeli ile yaz sezonu programına devam ediyor.

“Bir Günün İnanılmaz Tarihi” başlıklı etkinlik, özgün, düşündürücü, tartışmacı, nitelikleriyle sanat alanını ve kendinden sonraki kuşakları kuvvetle etkileyen sanatçının Bodrum’da açacağı ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor.

Büyük bölümü daha önce hiç sunulmamış yapıtlardan oluşan bu sergi, tematik, teknik, yapısal farklılıkları içinde, kavramsal bir bütünlük gösteriyor. İnsan-zaman-yaratı merkezli sergisinde Balkan Naci, varlık, kimlik ve suç sorunlarına insan yüzünün karmaşık katmanlarından bakıyor.

Yapıtlar; Bakır, deri, akrilik boya, mürekkep, fotoğraf, saydam, dokuma ve el yapımı kağıt gibi farklı malzemelerle ortak bir dil oluşturuyorlar.

Sanatçı; resmin ilk ve saf hali olan yazı ile çizimi iç içe kullanarak bize olağan üstü öyküler anlatıyor. İslimyeli insanın çok katmanlı tarihsel atlasında gezinen deneyimli bir yolcunun biçim dilini kullanarak bizi kendimizle “yeniden” tanışmaya çağırıyor.

Serginin açılış kokteyli 20 Ağustos Salı günü saat 19:00’da Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak mekanında gerçekleştirilecek. 

Mine Sanat Galerisi
Yalıkavak, Merkez Mah. Çökertme Cad. Özkan Sok., Yalıkavak Marina,
Bodrum / MUĞLA

Başa dön tuşu