ETKİNLİKLER

MIXER Printed Sergi Serisi 5. Edisyonu Printed’19

2014 yılından itibaren her sene farklı baskı teknikleri ile üretilmiş orjinal baskı eserlere yer veren “PRINTED” sergi serisi bu sene Marcus Graf küratörlüğünde yeni bir seçki ile izleyici ile buluşuyor.

Bu sene Printed ’19: Multiple Choice alt başlığı altında, ipek baskıdan fotoğrafa, deneysel baskı tekniklerinden üç boyutlu objelere, farklı tekniklerle üretilmiş eserlere yer veriyor. Farklı nesiller ve disiplinlerden sanatçıları bir araya getiren sergi, baskının önemini, gücünü ve özgünlüğünü ortaya koymayı hedeflerken aynı zamanda izleyiciyi baskı ve çoğaltılabilir objeler dünyasına davet ediyor.

Printed sergi serisi, arka planda kalmış ve henüz gün yüzüne çıkmamış baskıları izleyici ile buluşturmayı ana misyonlarından biri olarak ele alıyor. Baskı ve çoklu üretim teknikleri ile ilgilenen fakat daha önce böyle bir üretim fırsatı bulamayan sanatçılara bir deneyim alanı sunmak ise Printed sergisinin bir diğer misyonu içinde yer alıyor. Multiple Choice sergisinde, birçok sanatçının kendi üretim pratikleri doğrultusunda yaptıkları biricik işlerden farklı olarak çoğaltılabilir işlerini görmek mümkün.

Sergi; farklı fikir, estetik ve yöntemlerin harmanlanmış bir hali olarak çağdaş sanatın bugünkü çoğulcu tavrını yansıtıyor. Aynı zamanda farklı dönemlerde üretilen işler ile bizi bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

Açılış: 11 Nisan 2019 Perşembe Saat: 18.30

Mixer
Mumhane Cad. No: 50, Giriş & -1. Kat,
Karaköy, İstanbul

Giriş ücretsizdir.

PRINTED ’19

Sanatçılar
Abidin Dino, Adnan Çoker, Ahmet Duru, Alp Sime, Ardan Özmenoğlu, Arif Dino, Aslı Işıksal, Ata Kam, Aylin Zaptçıoğlu, Baysan Yüksel, Beyza Boynudelik, Canan Dağdelen, Cins, Doğu Özgün, Egemen Tuncer, Emin Mete Erdoğan, Erdal Duman, Fırat Engin, Funda Özgünaydın, Gülay Semercioğlu, Hallederiz İnş., Hasan Deniz, Hasan Pehlevan, İlkhan Erdoğan, Kerem Ozan Bayraktar, Mert Acar, Onur Mansız, Ömer Pekin, Ömer Uluç, Sevim Kaya, Tutku Bulutbeyaz, Vahap Avşar

Başa dön tuşu