ETKİNLİKLER

Nişantaşı BulutBulut Showroom Kavramsal Video Art Sergisi – ‘TROYA DÜĞÜMÜ’

Düğümlenme Çağında Tüm Dünya Troya: ‘TROYA DÜĞÜMÜ’

TROYA DÜĞÜMÜ adlı Kavramsal Video Art sergisi, Plastik Sanatlar, Edebiyat ve Görsel Şiir alanlarından yedi özerk sanatçının imecesi. 

TROYA DÜĞÜMÜ adlı Kavramsal Video Art sergisi , 29 Aralık 2018 Cumartesi saat 15.00’da Nişantaşı BulutBulut Showroom’da açılıyor.

Serginin küratörü Berkiz Berksoy sergi ile ilgili şunları söyledi: ”Dijital ortamın gücü ile sınırlarını birlikte yazdığımız senaryoya göre kullandık. Söz, ses, resimle kurgulanan hikayeyi zaman-mekan sınırlarının kalktığı çoklu sahnelerle işledik. İlişkili foto-görüntüler farklı görüntülere dönüştü. Ayrı ayrı nesneleri birleştirmeler aritmetik toplamı aşan bir kompozisyona yol açtı. Kavramsal Video Art çalışmamızın yanı sıra ‘savaş/barış’ çevresindeki sorgulamada yedi ekranda eserlerin görüntüleri çeşitli boyut ve yönelişlerle tekrarlanıyor; böylece eserler zihin işleminden her geçirilişte birbirleriyle farklı bağlamlanabiliyor. UNESCO’nun 2018 Troya Yılı vesile oldu; zaten istediğimiz bir imece ile sizinleyiz. Her saldırıya uğrayan Troya’nın hakkını savunan TROYA DÜĞÜMÜ sergisi bu ‘Düğümlenme Çağı’nda çözümcü verimlere katkı umudu taşıyor. Yeniden Aydınlanma için. Çünkü artık ‘Tüm Dünya Troya.’ Tehlike de bizden, çözüm de. Elimizi taşın altına koyuyoruz. Troya taşlarını doğrultmak üzere.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı