RESİMSANATTAN

Nuri İyem Resim Ödülü 2019 Sonuçlandı!

Evin Sanat Galerisi tarafından düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü”, bu yıl on dördüncü kez düzenlendi. 2019 Nuri İyem Resim Ödülü’nü Nurdan EROL, Evin İyem Jüri Özel Ödülü’nü Semra AKKUŞ kazandı!

Yarışmaya 50 farklı şehirden 310 katılımcı 431 resimle katıldı. İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Aydın, Antalya ve Adana başta olmak üzere, Konya, Mersin, Muğla, Erzurum, Diyarbakır, Kayseri, Bursa, Zonguldak, Siirt ,Kütahya, Sakarya, Çanakkale, Gaziantep, Kocaeli, Batman, Hatay, Kastamonu, Bilecik, Burdur, Kırşehir, Van gibi bir çok şehirden katılım oldu. Öğrenci olan katılımcılar ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere 28 farklı üniversitede öğrenimine devam etmektedir.

Nurdan Erol & Uyku

25 Haziran 2019 Salı günü, saat: 18:00’da Evin Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek ödül töreninde; Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan ve “Nuri İyem Resim Ödülü”nü temsil eden heykel ile 10.000 TL.’lik ödül,  Doğan Hızlan tarafından Nurdan Erol’a verilecek. “Evin İyem Jüri Özel Ödülü”nü temsil eden Nasip İyem heykeli reprodüksiyonunu ve Paris kültür-sanat gezisini ise Selçuk Altun ve Tülay Güngen tarafından Semra Akkuş’a verilecek. Törenin ardından, ödül alan resimler  ve seçici kurul tarafından sergileme için seçilen resimler olmak üzere toplam 34 resmin yer alacağı serginin açılışı gerçekleşecek.

25 Haziran 2019 salı günü, saat: 18:00’da Evin Sanat Galerisi’ndeDoğan Hızlan’ın, Selçuk Altun’un ve Tülay Güngen’in  katılımıyla gerçekleşecek olan açılışta Nuri İyem Resim Ödülü, Evin İyem Jüri Özel Ödülü sahiplerine ödülleri ve eserleri sergilenecek sanatçılara sertifikaları verilecek.

Semra Akkuş & İsimsiz

Eserleri sergilenen sanatçılar: Ayşe N. Ulaştırıcı, Ayşenur Köksal, Barış Banaz Batuhan Daşdemir, Bengü Bahar Üzlikcan, Berna İnan, Çiler Süyev, Damla Karadere, Derya Kocaer, Eda Duran, Elif Karagöz, Enis Aydoğan, Ercan Sert, Gülay Er, Hikmet Şahin, Hilmi Can Özdemir, Hüseyin Aksoy, Kerem Kuşçu, Memed Türkmen, Nilüfer Topal, Nurdan Erol, Nursun Hafızoğlu, Onur Arıkan, Öznür Karadayı, Sedat Bakı, Sefer Tan, Semra Akkuş, Semra Çelik, Soner Civizoğlu, Şeyma Dafne Temiz, Yasemin Kozak, Yunus Gündüz, Zeynep Çaylı.

Nuri İyem Resim Ödülü 2019 Seçici Kurulu; Fırat ARAPOĞLU, Gamze BÜYÜKKUŞOĞLU, Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Hakan GÜRSOYTRAK, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Burcu PELVANOĞLU, Feyyaz YAMAN.

Sergi, 25 Haziran – 9 Temmuz 2019 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi‘nde görülebilir.

Başa dön tuşu