MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Özgür Aydın’dan Blues Severler için Yeni Albüm: Picnic on the Moon

Özgür Aydın, son albümü Picnic on the Moonu daha önceki çalışmalarında olduğu gibi yine On Air Müzik etiketiyle yayımladı.

Özellikle blues müzikseverlerin yakından takip ettiği Özgür Aydının yeni albümü Picnic on the Moon, Blues ve soft progresif rock türünde ve müzisyenin dördüncü albümü. Kayıtlarda sanatçıya davulda Mert Alkaya (Bulutsuzluk Özlemi) ve bas gitarda Cüneyt Özyurt eşlik etti.

Bu albüm sanatçının, gezegenimizin geleceğine dair uzlaşma hayallerini ve düşüncelerini anlatıyor. Antik Yunan mitolojisindeki aşkların, gelecekteki muhtemel nükleer savaşların ve çağımızın modern hikayelerinin anlatıldığı bu albümde tüm eserler ve düzenlemeler sanatçıya ait.

Temas’tan Son Dönemin Ruhsal Durumuna Tanıklık Eden Şarkı: ‘Sıkıntı’

Özgür Aydın: “Aşk her şeye kadirdir”

Albümde öne çıkan şarkılardan Taurus and Europa için Özgür Aydın Aşk her şeye kadirdir.” yorumunda bulunuyor.

Taurus and Europa, Tanrı Zeus’un Yunan mitolojisinde anlatıldığı gibi beyaz bir boğaya (Takımyıldızı-Taurus) dönüşmesini ve Fenike Prensesi Europa’ya olan aşkını anlatıyor. Europa boğayı görüp etkilendikten sonra Taurus’un sırtına atlıyor ve Akdeniz’i yüzerek Girit adasına ulaşıyor ve şarkı sonlanıyor.

şarkıdan oluşan albümü dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Özgür Aydın Dijital Platformlar
Spotify I Apple Music I Fizy I YouTube Music

Özgür Aydın Kimdir?

1977 yılında İskenderunda doğdu. Okul yıllarında Fizik ve Matematiğe ilgi duydu. Müzik ve gitara olan ilgisi ise ortaöğretim yıllarında başladı. Lise eğitiminden sonra CD, plak ve kaset satışı yapılan dükkanlarda çalıştı. Bu deneyimler, müziğe olan ilgisini büyük bir tutkuya dönüştürdü.

1999 yılında Eskişehirde Fizik bölümüne kaydoldu ve lisans eğitimi boyunca üniversite radyosunda program yapımcılığı ve arşiv sorumlusu olarak çalıştı ve aynı zamanda birçok müzik grubunda gitarist olarak sayısız sahne aldı. Akademik eğitimine Fizik yüksek lisansını tamamlayarak devam etti ve halen fizik doktora eğitimine devam ediyor.

2015 yılında Antalyaya yerleşerek Supernova Music Lab adını verdiği kendi ev stüdyosunu kurdu. Mystic Blues” isimli ilk albümünü Temmuz 2017de On Air Müzik etiketiyle yayımladı. Ve ardından sırasıyla, Mayıs 2018de 12th Street, Temmuz 2019da Sad Robotson olarak da Picnic on the Moon” adlı albümlerini yine On Air Müzik etiketiyle yayımladı.

Albümlerindeki enstrüman kayıtlarını ve icralarını kendisi gerçekleştiren müzisyen aynı zamanda Mixing ve Mastering işlemlerini de kendisi gerçekleştirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu