ETKİNLİKLER

Panel Sanat Galerisi & Özlem Mutaf Büyükarman ‘Abandoned / Terk edilmiş’

ÖZLEM MUTAF BÜYÜKARMAN Abandoned / Terk edilmiş

6 – 27 May / Mayıs 2016 

Panel Sanat Galerisi / Panel Art Gallery

Özlem Mutaf Büyükarman, Abandoned / Terk edilmiş teması ile gündelik yaşantımıza ve kimliklerimize dair izler taşıyan, tanıklık eden giyilmiş nesneleri, kullanılmış ambalajları, etiketleri, fotoğrafları, bulunmuş nesneleri kimi zaman direk, kimi zaman dönüştürerek işlerinde kullanıyor ve izleyiciye bir yüzleşme, bir karşılaşma sunuyor.

Bu nesnelerin sıradan ve kendiliğinden durumları, aynı zamanda tanık oldukları içsel çatışmaların ve uyumsuzlukların, duygusal adanmışlıkların, maruz kalınan psikolojik ve fiziksel şiddetin, mutluluk ve mutsuzlukların, arayışların taşıyıcısıdır. Böylece günümüzün tüketen ve yoran belirsiz durumu, nesneler üzerinden işlere taşınmaktadır.

Deneysel, anlık ve tek olanın yüceltildiği, monotipi temelli, fırça ile müdahaleler, çizimler, fotoğraf ve bulunmuş malzeme kolajları içeren tekniği, nesnelerin temsili üzerinden ani ve beklenmedik dahil olmalara dayanmaktadır. İşler, hem nesnenin varlığını belgeler hem de nesnenin estetik değerlerini ortaya koyar niteliktedir. Sanatçının işlerinde kullandığı teknik ve anlatımda, seçtiği nesne ve malzemelerde, grafik anlatımın ve disiplinin etkileri gözlemlenebilir.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde öğretim üyesi olan Özlem Mutaf Büyükarman çok sayıda uluslararası sergileme ve ödül kazanmıştır. İşleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, New York, Londra, San Francisco, Texas, Florida, Brüksel gibi çeşitli şehirlerde sergilenmiştir.

Panel Sanat Galerisi / Panel Art Gallery

Şair Nedim Cad. Hacı Halit Bey Sok. No:3-A Beşiktaş 34357 İstanbul

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı