SANATTAN

‘Remde Dejavu’ Sergisi Açıldı!

Sanatçı Günseli Yetkin’in ilk kişisel resim ve seramik sergisi ‘REMDE DEJAVU’ 7 Kasım’da Ressamlar Derneği Sanat Evi’nde açıldı.
Sergi, 18 Kasım 2015 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Kendisini özgür bir ekspresyonist olarak tanımlayan Ressam Günseli Yetkin, bu sergisinde puantaist bir anlayışla, nokta çalışmalarında hareketli fırça darbeleri belirleyici özelliği olan resimlerini sergiliyor. Aynı zamanda Sanatçının seramik çalışmaları da bulunan bu sergide sır üstü seramik boyama tekniğini kullandığı eserlerini de görebilirsiniz.

Eserlerinde, üzerinde bıraktığı etkilerle birlikte duygularına da önem veren ve biçimlerde deformasyonları kullanan Günseli Yetkin’in kişisel sergisi, Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 18 Kasım 2015 tarihine kadar Ressamlar Derneği Sanat Evi’nde ziyaret edilebilir.

Gunseli Yetkin

Günseli Yetkin Kimdir?

İstanbul da yaşayan sanatçı, lise mezuniyetinden sonra A.F.S. öğrenci değişim programıyla Amerika`ya gitmeye hak kazandı. Ohio Brecksville Senior High’dan 2. kez lise diploması aldı. İlk seramik çamurlarıyla tanışması da o yıllara rastlar.

Hayatının dönemsel süreçlerinde Resim, Porselen Desenleme, Çini ve Seramik Sanatlarıyla harmanlandı. Sanatçı bu uzun soluklu maratonda ulusal ve uluslararası eğitimlerde kendini yenileme ve canlı performanslar sergileme imkanlarını buldu.

Türk El Sanatlarına Hizmet Vakfı’nda, Caferağa Medresesi’nde, Halk Eğitim Merkezleri’nde ve yurtdışında değişik atölyelerde uzun yıllar eğitim aldı. Halen, Beylerbeyi Olgunlaşma Enstitüsü’nde Seramik atölyesi çalışmaları yapmaktadır. Caferağa Medresesi dahil katıldığı karma sergilerin sayısı 50’den fazladır.

Sanatçı çalışmalarında, fikirleri ile gerçeklilikleri arasındaki geçişleri keşfetmektedir. Çizimlerini ve sanatını hislerine göre ve aynı zamanda kendi etkileşimine göre uygulamaktadır.

Şiir yazmak sanatçının hobileri arasındadır. Sanatçı İstanbul’da yaşamaktadır ve 2 çocuk annesidir.

RESSAMLAR DERNEĞİ SANAT EVİ
Galip Dede Cad. Yörük Çıkmazı Sok.
Gündeş Apt. No:3 Daire:3
Tünel Beyoğlu

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı