ETKİNLİKLERSİNEMA & FİLM FESTİVALİ

SALT’ın Perşembe Sineması “Evde” Devam Ediyor

22 - 25 Ekim filmi: "Symphony of Now"

SALT’ın Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması’nın “Evde” gösterimleri Symphony of Now [Bugünün Senfonisi] ile devam ediyor.
Film 22 Ekim 19.00’dan 25 Ekim 23.59’a kadar saltonline.org’da çevrimiçi olarak izlenebilir.
Gösterimler, yalnızca Türkiye’den erişime açık ve ücretsizdir.

PERŞEMBE SİNEMASI “EVDE”
Symphony of Now [Bugünün Senfonisi] (2018)
22 – 25 Ekim 2020
Yönetmen: Johannes Schaff
65 dakika (diyalogsuz)

Hiç uyumayan bir şehre dair etkileyici bir görsel anlatım, müzik ve heyecan verici tecrübelerle dolu gece hayatına özgün bir bakış… Walter Ruttmann’ın Berlin’de gündelik yaşamı tasvir ettiği, 1927 yapımı sessiz filmindeki avangart yaklaşımı yeniden yorumlayan Symphony of Now [Bugünün Senfonisi] (2018), meşhur kent panoramalarından kişisel anlara uzanarak bir dizi gece hikâyesini bir araya getiriyor.

Başkentte gecenin ön plandaki sahneleri ve saklı kuytuları, tıpkı nefes alan bir organizma gibi, rengârenk kaleydoskopik görüntülerle hayat buluyor. Aralarında Frank Wiedemann (Âme), Modeselektor, Hans-Joachim Roedelius, Gudrun Gut ve Samon Kawamura’nın da bulunduğu müzisyenlerin katkılarıyla hazırlanan belgesel film, bugünün Berlin’i ve benzersiz yeraltı dünyasının izini sürüyor.

“Evde” gösterimleri, 24 Eylül-29 Kasım tarihlerinde saltonline.org‘da çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Filmler, yalnızca Türkiye’den erişime açıktır. Perşembe Sineması, Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürülmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı