ETKİNLİKLER

Seminer & Canlı Performans | Sanattan Yaşama

” Sanattan Yaşama ” Projesi, Seramik Sanatçısı Hülya Günel

 Semineri&Workshop’u ile Devam Ediyor. “

Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi  ile  dernek üyesi  Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından 28 Kasım 2015 saat: 12:00 – 15:00 arasında seminer & canlı performans olarak gerçekleştirilecektir.

Sanatçı Hülya Günel, seramik sanatı ve proje hakkındaki düşüncelerini şu sözleri ile açıklamaktadır.:

” Seramiklerimin temel yapısını yüzyıllardan bu yana yapılan klasik formlar oluşturuyor. Fonksiyonel gibi duran eserlerimde dinamik bir çizgi estetiği yakalamaya çalışıyorum. Yalın yüzeylerin karşısında, sırlı dokusal formları kullanmayı seviyorum. Yumuşak ve düz yüzeyleri soyut kütlelerle bütünleştirerek, bilinçli bir denge kuruyorum. Doğadaki zıtlıkların birliğini ve mücadelesini anımsatırcasına.. Bu sanat çalışmamızda genel bilgilerle, çamura dokunarak ve form vererek seramiğin ateşli ve sırlı dünyasıyla tanışacaksınız. Ben, Hülya Günel olarak; yaşamdaki en güzel paylaşımın sanat olduğunu düşünüyor ve bu sonsuz güzelliklere sizleri davet ediyorum. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin sanat yolu ile proje bünyesinde üstlendikleri misyona destek vermekten ve bu projede yer almaktan onur duymaktayım. “

Proje yöneticileri Güzin Gürsoy, Günsu Saraçoğlu ve Dilşad Atasoy’un etkinlik ile ilgili verdikleri bilgiye göre:

“Projenin ana hedefi; usta sanatçılarımız tarafından gerçekleştirilecek workshoplarla sanatın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamaktır. Bu projeye sanatçılar farklı şekillerde destek vermektedirler. Canlı performanslar, seminerler ve eser bağışlarıyla projeye katılım söz konusudur. Etkinlik çerçevesinde bağışlanan eserlerden üretilen çeşitli ürünlerden elde edilen geliri ve yanı sıra projenin sonunda açılacak sergideki eserlerden elde edilecek tüm gelir ÇYDD Kadıköy İktisadi İşletmesi aracılığı ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Derneği  Kadıköy Şubesine bağışlanacaktır.”Proje, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından gerçekleştirilecektir.

ÇYDD Etkinlik İletişim Bilgileri:

Adres: Maya Birimi – Şehirkahya Sok. Meltem Apt. No.: 32 Ziverbey / Kadıköy – İstanbul

Tel: 0530 606 06 42

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı