MÜZİKSANATTANYENİ ÇIKAN ALBÜMLER

Şenay Lambaoğlu, Pandemi Dönemi Notlarını ‘Hayat Defteri’ne Döktü

Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Şenay Lambaoğlu beşinci albümü “Hayat Defteri” ile dinleyicilerini bir kez daha selamlıyor.
Ada Müzik etiketiyle yayınlanacak albümün tamamı Şenay Lambaoğlu’na ait sekiz parçadan oluşuyor.

Her albümünde yeni bir sound ve yaklaşım yakalamaya özen gösteren sanatçı bu kez Hakan Kurşun(gitar, düzenlemeler), Eylem Pelit(bas) ve Volkan Öktem’den (davul) oluşan ustalar kadrosuyla yol aldı. Herhangi bir janr arayışındansa progresif bir bakış açısıyla hem kendisini hem de müziğini yenilemeyi seçen sanatçı birlikte çalıştığı müzisyenler sayesinde daha cesur, özgür ve açık bir sound yakaladı. Müzik direktörlüğünü Hakan Kurşun’un yaptığı albüme ismini veren “Hayat Defteri” özelinde yaşadığımız sürece dikkat çeken Lambaoğlu; sesimizi duyurmanın artık daha zor olmasından ötürü tepkilerimizde de sertleştiğimizi ve bunu müziğine yansıttığını vurguluyor. “Hayat Defteri”ni, bu albümün giriş cümlesi olarak dinleyip bu parçayla bağ kuran herkes bu parçanın devamında Şenay Lambaoğlu’nun diğer anlattıklarının da izini sürebilir.

Şenay Lambaoğlu

Taha Gürbüz’ün ‘Kukumav Kuşları’ Tüm Dijital Platformlarda

Şenay Lambaoğlu: ‘Müzik Söz Konusu Olunca..’

Şenay Lambaoğlu ve Hakan Kurşun’un stüdyoda demolarını kaydettiği parçaları Volkan Öktem ve Eylem Pelit kendi stüdyolarında çaldı. Dört müzisyen pandemi sürecinden ötürü hiç bir araya gelmeden kaydı tamamladı. Tam da Şenay Lambaoğlu’nun dediği gibi, “Müzik söz konusu olunca ortak duygularda buluşmak için mesafe engel değil”…

Albümün ilk dört parçası 30 Nisan’da tüm dijital platformlarda yerini alırken “Hayat Defteri”ne Devrin Usta tarafından Enigma Antiques’te çekilen klip aynı gün saat 22:00’da Youtube NetD kanalinda izleyicilerle buluştu.

“Hayat Defteri”nin tamamı ise 21 Mayıs’ta dijital formatta yayında olacak.

Spotify
https://open.spotify.com/album/6UwH9H9TnntjOnb3cr2jDE

Apple Music
https://music.apple.com/tr/album/hayat-defteri-ep/1562183933?l=tr

Deezer
https://www.deezer.com/tr/album/221402672

Fizy
https://fizy.in/BCezy

Hayat Defteri Video
https://www.youtube.com/watch?v=aOZWnQYb97o

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu