ETKİNLİKLERSERGİ

Serra Kuşkaya, ‘DİKKAT KIRILIR!’ İle Istanbul Concept Gallery’de

9 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Serra Kuşkaya’yı ağırlayan Istanbul Concept, 2023-2024 sanat sezonundaki en iddialı sergilerinden birine imza atıyor:
DİKKAT KIRILIR!

DİKKAT KIRILIR!, akademik eğitimlerini İstanbul’da tamamlamış ve bugün çalışmalarını Fethiye’deki atölyesinde sürdürmekte olan Serra Kuşkaya’nın ilk kişisel sergisi. Sanatçı bu ilk solo sergisinde konfor alanından çıkıp, İstanbul’dan ayrılma kararıyla başlayan hikayesinde; yolculuk sırasında izlediği manzaraları, paylaştığımız yaşam alanlarını, kısacası habitatımızı ortak sahnemize dönüştürüyor. Bir yanda artan eşitsizlikle beraber hızla büyüyen kentlerde üst üste binen, sıkışan hayatlar, her köşede karşımıza çıkan tabela kirliliği, dört bir tarafımızı saran kablolar, direkler, inşaatlar, her alanda maruz kaldığımız kontrolsüz yapılaşmanın çarpıklığı; diğer yanda da insanın sürekli bir arayış için yer değiştirmesi, kentten, medeniyetten uzaklaşma arzusu… Ardından vardığı doğada yine kısa vadeli çıkar ve konforları için karşısına çıkan her şeyin tabiatını görmezden gelerek alt üst ettiği alanlar…

Serra Kuşkaya, resimlerinde bu çelişkileriortaya koyarken atık malzemelerin kendi estetiğini kullanarak kurduğu kompozisyonlarla, izleyiciyi yaşam pratiklerini düşünmeye davet ediyor. En kırılgan eşyaların emanet edildiği kolilerin üzerindeki “Dikkat kırılır!” uyarısına güvenerek hayatlarınızı hoyratça yaşamaya devam mı edeceksiniz ya da bu uyarıyı dikkate alacak mısınız?

Serra Kuşkaya’nın “DİKKAT KIRILIR!” sergisi 2 Aralık’a kadar pazar-pazartesi günleri hariç̧, her gün 12.00-19.00 saatleri arasında ya da mesai saatleri dışında özel randevuyla Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sokak’ta bulunan Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.

Serra Kuşkaya Kimdir?

Serra Kuşkaya, 1992 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine yine resim bölümünde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde devam etti. Eğitiminin bir dönemini Erasmus programına katılarak Complutense University of Madrid’de geçirdikten sonra 2015 yılında lisans eğitimini tamamladı. Fethiye’deki atölyesinde üretimlerine devam etmektedir.

Murat Atila: ‘Depresyon Tedavisinde Beslenme Alışkanlıklarının Değiştirilmesi De Önemli’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu