ETKİNLİKLERSERGİ

Sevil Dolmacı Art Gallery 3 Sergi – Orkide Akkoç, Mehmet Gün ve Çağdaş Türk Sanatı seçkisi

Sevil Dolmacı Art Gallery, Seramik Sanatçısı Orkide Akkoç, Mehmet Gün ve Koleksiyon alanında yer alacak Çağdaş Türk Sanatı’ndan yeni bir seçki ile 03 Mart 2020 Salı günü izleyenlerle buluşuyor!

Şubat ayında yeni mekanı Sevil Dolmacı Art Lab’in açılışını gerçekleştiren Sevil Dolmacı Art Gallery, 03 Mart Salı günü üç yeni serginin açılışına ev sahipliği yapacak.

1975 yılı Almanya doğumlu olan Orkide Akkoç, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Beşi aşkın kişisel sergi gerçekleştiren Akkoç, Elgiz Müzesi, PG Sanat Galerisi, Galeri İlayda başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında bir çok karma sergide eserleriyle yer aldı.

Sevil Dolmacı Art Lab’de gerçekleşecek ‘Heartcore’ isimli kişisel sergisinde Akkoç, kalp, aşk, duygu, frekans temalarını fiberglas, metal ve tekstil malzemeleri kullanarak ifade ediyor. Almanya ve Türkiye gibi iki farklı kültür arasında geçen çocukluk ve ilk gençlik yıllarının etkisiyle, kültürel kimlik arayışı kavramıyla da ilgilenen Orkide Akkoç, “Benim Yurdum Bir Kalp” fikrinden yola çıkarak farklı materyaller, imgeler ve kalp ile bir HEIMAT (yurt) yaratıyor.

Geçici sergi alanında 1956 yılı doğumlu, Türk çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden Mehmet Gün eserlerinden bir seçki yer alacak.1956-2014 yılları arasında yaşamış olan Gün, 1983 yılında Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitim gördü. İtalya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bir çok ülkede karma ve kişisel sergilere imza atmış olan sanatçı, tuval eserleriyle öne çıkıyor. Koleksiyon alanında ise, Türk çağdaş sanatının ustalarından eserler, izleyiciyle buluşacak.

03 Mart Salı günü, St Regis Otel İstanbul, -1. katta gerçekleşecek açılış, saat 18:00 de başlayacak. Sevil Dolmacı Art Gallery, izleyicileri çağdaş Türk sanatının önde gelen isimleri ve genç aktörleriyle bir arada olmaya davet ediyor.

Sergiler 3 Mart – 25 Mart 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu