SANATTAN

Sinop’un Genç Sanatçı Adayları ‘Pusula’larını Buldu!

‘Sinop Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Sergisi’, Pusula Sanat Evi’nde açıldı.

Sinop Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri, öğretmenleri Korkut Tiryaki‘den aldıkları resim ve heykel derslerinin meyvelerini, kilometrelerce uzakta sanatın kalbi İstanbul’da Pusula Sanat Evi‘nde sergilediler. Henüz lise öğrencisi olmalarına rağmen genç sanatçı adayları, eserleriyle sanatseverlerin beğenisini kazanırken estetik bakış açılarıyla da geleceğe dair umut verdiler.

Sanat üretiminin ulusların aynası olduğu bilinciyle öğrencilerini yetiştirdiğini belirten öğretmen Korkut Tiryaki, Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrencilerin saf yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını ve bu sergiyle de bunu başardıklarını söyledi. Anadolu’da metropollere göre sanata ilginin ve eğitimin daha zayıf olduğunu ama bu gençlere kazandırdıkları estetik bakış açısıyla bu açığı kapadıklarını da vurguladı.

Korkut Tiryaki bu serginin gerçekleşmesinde emeği geçen Pusula Sanat Evi‘ne ve sanat danışmanı Celallettin Tandoğdu‘ya, İstasyon Sanat Akademisi Resim ve Grafik Bölüm Başkanı Hülya Düzenli‘ye teşekkürlerini de sundu.

Kilometrelerce uzaktan gelerek dünyaya ve hayata sanat penceresinden bakabildiklerini gösteren bu genç sanatçı adaylarının eserlerini Pusula Sanat Evi’nde 29 Haziran 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı